प्रधानमन्त्री विरुद्ध वैद्य पक्षले सडक आन्दोलनका कार्यक्रम सार्वजनिक गर्दै

४ चैत्र २०६८, शनिबार ०३:०६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ चैत । सत्तारूढ दल एकीकृत नेकपा माओवादीका असन्तुष्ट पक्षले आज सरकारविरुद्ध आन्दोलनका कार्यक्रम सार्वजनिक गर्ने भएको छ । डा. बाबुराम भट्टराई नेतृत्वमा सरकार गठन भएदेखि नै विपक्षमा रहेको वरिष्ठ उपाध्यक्ष मोहन वैद्य पक्षले पत्रकार सम्मेलन गरी सडक सङघर्षको कार्यक्रम जारी गर्ने तयारी गरेको छ । दिउँसो १२ बजे काठमाडौंका लाजिम्पाटमा रहेको होटल र्याडीसन पत्रकार सम्मेलन गरी सडक सङ्घर्षको कार्यक्रम घोषणा गर्न लागेको सचिव सीपी गजुरेलले जानकारी दिए । आफ्नै पार्टीका उपाध्यक्षसमेत रहेका प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईको राजीनामा माग्दै आएको वैद्य पक्षले शान्ति, संविधान लेखन, राष्ट्रियता र जनजीविकाका लागि आन्दोलन गर्न लागेको जनाएको छ । आफ्नै पार्टी नेतृत्वको सरकारले जनताको पक्षमा काम गर्न नसकेको, राष्ट्रियहीत विपरीत विभिन्न सम्झतौहरू गर्दै आएको  र लडाकु समायोजनमा कमजोर अडान प्रस्तुत गरेको वैद्य पक्षको आरोप छ । सरकार विरुद्धमा वैद्य पक्ष फेरि सडक सङ्घर्षमा जान लागेपछि संस्थापन पक्षले प्रतिकार गर्ने मानसिकता बनाएको छ । अलग अलग खेमामा नेता विभक्त भएपछि माओवादीमा पार्टी अन्तरसङ्घर्ष फेरि चर्कने भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस