चितवन कांग्रेसमा विकासले गरे बखेडा

१९ भाद्र २०६९, मंगलवार ०५:५७ मा प्रकाशित


चितवन, १९ भदौ । गत १५ गते सम्पन्न विशेष अधिवेशन तथा निर्वाचनबाट गठित कार्यसमितिले पदभार ग्रहण गरेको छ। सोमबार नवगठित कार्यसमितिले काम सुरु गरेलगत्तै पूर्वसभापति विकास कोइरालाले नयाँ कार्यसमितिको विरोध सुरु गरेका छन्। सभापति टेकप्रसाद गुरुङसहित नवगठित कार्यसमितिका सवै पदाधिकारी र सदस्यले पार्टी कार्यालय कमलनगरमा सोमबार मध्याह्न पदभार ग्रहण गरे। त्यसको लगत्तै रेडक्रस चितवनको सभा हलमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै विकासले सभापति पदका लागि भएको दोस्रो चरणको निर्वाचन बहिस्कार गरेको हुँदा त्यसबाट निर्वाचित सभापतिलाई आफूले नमान्ने घोषणा गरेका छन्। यसरी चार वर्षका लागि चयन भएको कार्यसमिति आपसी मतान्तरका कारण दुई वषैमै भंग भएर निर्वाचनपछि नयाँ कार्यसमिति गठन भए पनि चितवन कांग्रेस विवाद सुल्झनुको साटो बल्झने संकेत मिलेको छ । दुई वर्षअघि विकासको नेतृत्वमा गठित कार्यस मितिलाई केन्द्रीय समितिले असार पहिलो साता विघटन गरेको थियो। गत वर्ष एमाले निकट युवा सञ्जय लामाको हत्यामा संलग्न आशंकामा चितवन प्रहरीले तरुण दल चितवनका तत्कालीन अध्यक्ष शिव पौडेललाई गिरफ्तार गरेको थियो।
शिवलाई गिरफ्तार हुनबाट जोगाउन विकासले कदम नचालेको भन्दै चितवन काग्रेसमा विवाद सुरु भएको थियो। पुर्पक्षका लागि भरतपुर कारागारमा राखिएका शिवलाई लामाको समूहले त्यहीँ आक्रमण गरेर ज्यान लिएपछि विवाद उत्कर्षमा पुगेको थियो। केन्द्रीय समितिले विवाद मिलाउन नसकेपछि विकासको कार्यसमिति भंग गरी गुरुङलाई अधिवेशन गराउने जिम्मा दिइएको थियो। विकाससहित चारजनाले उम्मेदवारी दिए पनि भदौ १५ गतेको निर्वाचनले टेकप्रसाद गुरुङलाई निर्वाचित गरेको थियो।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सरकारले धान चामलको उत्पादन र उत्पादकत्व वृद्धि गर्दै यसको आयात प्रतिस्थापन गर्ने रणनीति लिएको बताएका

काठमाडौँ । प्रत्येक वर्ष असार १५ गते मनाइने धान दिवसका अवसरमा आज खेतमा काम गरी दहीच्युरा खाएर मनाइँदै छ ।

काठमाडौं । देशभर लगातार वर्षा भइरहेको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका अनुसार पहाडी र तराई क्षेत्र केन्द्रित वर्षा

नेपाल र भारतबीच महाकाली एकीकृत विकास सन्धि भएको २६ वर्षपछि नेपालले पानी पाएको छ। सन् १९९६ मा नेपाल र भारतबीच

आजको प्रमुख समाचार