नेपाल पत्रकार महासंघ युरोप शाखाको प्रथम अधिवेशन सम्पन्न

१८ भाद्र २०६९, सोमबार २२:३१ मा प्रकाशित

पेरिस, फ्रान्स । नेपाल पत्रकार महासंघको युरोप शाखाको प्रथम अधिवेशन सेप्टेम्वर २ तारिकमा पेरिसमा सम्पन्न भएको छ । महासंघको केन्द्रीय अध्यक्ष शिव गाउँलेको उपस्थितीमा भएको सो अधिवेशनले युरोप शाखाको लागि महेश थापाको नेतृत्वमा नयाँ कार्यसमिति चयन गरेको छ ।
अधिवेशनमा फ्रान्सका लागि नेपाली राजदुत मोहनकृष्ण श्रेष्ठले पत्रकारहरुले समाज परिवर्तन गर्न सक्ने क्षमता राख्ने तर मयार्दित रुपमा कलम चलाउनु पर्ने बताउनु भयो । विविसी पत्रकार भगिरथ योगी वेलायतमा कार्यरत वरिष्ठ पत्रकार शशी पौडेल पत्रकार महासंघ वेलायतका वरिष्ठ उपाधक्ष्य चिरण शर्मा लगायतका वक्ताहरुले पत्रकारले जिम्मेवारीलाई मनन गर्नु पर्ने वताए । तदर्थ कार्यसमितिका संयोजक ददी सापकोटाको अध्यक्षतामा सम्पन्न सो अधिवेशनमा वक्ताहरुले अधिवेशन सफलताको कामना गर्नु भएको थियो । पत्रकार महासंघ युरोप शाखाको लगि युरोपमा रहेका नेपाली कुटनैतिक नियोगका प्रमुख एन आर एन केन्द्रीय अध्यक्ष लगायत प्रवासमा रहेका नेपाली समुदायका अग्रजहरुले पठाउनु भएको शुभकामना सन्देश पढिएको थियो ।
अधिवेशनलाई सफल वनाउन आउनु भएका केन्द्रीय अध्यक्ष शिव गाउँलेले प्रवासमा पनि कलम चलाउनु उत्साहपूर्ण रहेको जनाउनु भयो । सम्मेलनमा युरोपका विभिन्न देशमा रहेका पत्रकारहरुको उपस्थिती रहेको थियो । सो अधिवेशनलाई सफल वनाउन फ्रान्समा रहेका विभिन्न संघ संस्थाले सहयोग गर्नु भएको थियो ।
अधिवेशनवाट महेश थापालाई र्सवसम्मतले नयाँ कार्य समितिको नेतृत्व गर्न चयन गरेको छ । संरक्षक ददि सापकोटा रहेको सो कार्यसमितिको वरिष्ठ उपाध्यक्ष लक्ष्मण देवकोटा उपाध्यक्ष द्वय केजेन र्राई पुष्प बरुवाल महासचिव प्रकाश ढकाल, सहसचिव जंगम खडका, कोषाध्यक्ष अनुराधा पौडेल रहनु भएको छ । सदस्यहरुमा निराजन श्रेष्ठ, टेक नेपाली, सरस्वती कार्की, बिनोद घिमिरे, विनोद खकुरेल, दिपज्योती पौडेल रहेका छन् भने पार्षदमा ओम शर्मा, डिल्लीराम अमाई, सुर्दशन सिमखडा, भीम केसी र बाबुराम भुसाल रहेका छन् ।

अधिवेशनपछि पत्रकारको सम्मानमा नेपाली दुतावास फ्रान्सले रात्री भोज आयोजना गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गैरआवासीय नेपाली संघ भाषा, साहित्य, संस्कृति तथा सम्पदा समितिको साप्ताहिक कार्यक्रम प्रवासी प्रवाहको चवालिसौ शृङ्खलामा नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति गंगाप्रसाद

लिसवोन । पोर्चुगलस्थित नेकपा एमालेको प्रवास संगठन प्रवासी नेपाली मञ्च पुनर्गठन भएको छ । ३५ सदस्यीय कार्य कार्यसमितिको अध्यक्षमा अध्यक्ष

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेल्जियम शाखाको अध्यक्षमा ओम शर्मा निर्विरोध निर्वाचित हुनुभएको छ । कार्यसमितिको उपाध्यक्षमा डिल्ली अम्माई, सचिवमा पेम्बा गेलु

दमास्कस । ओमानस्थित नेपाली राजदूतावासले हिजो शनिबार साहित्य र प्रकृतिसम्बन्धी एक वेबनारको आयोजना गरेको छ । काठमाडौँको सेरोफेरोका महत्वपूर्ण र