माओवादीबीच अंशबण्डामा सहमति

१८ भाद्र २०६९, सोमबार २१:३३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १८ भदौ । सर्वहारा वर्गका लागि लडेकोले व्यक्तिलाई आफ्नो नामामा सम्पत्ति राख्ने अधिकार दिइनु हुन्न भन्ने भाषण दिएर शक्ति आर्जन गरेका दुई माओवादी पार्टीहरुबीच अंश बांडफांडमा कुरा मिलेको छ । पार्टी फुटेपछिको सम्पतिबारे एकीकृत माओवादी र मोहन वैद्य नेतृत्वको नेकपा माओवादीबीच सैद्धान्तिक सहमति भएको सम्वद्ध स्रोतले जनाएको छ ।
एकीकृत माओवादी विभाजन भएपछि पार्टी कार्यालय र सम्पत्तिका विषयमा झडप हुन थालेपछि दुवै माओवादीले कार्यदल बनाएर वार्ता सुरु गरेको थियो । एमाओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल र माओवादी अध्यक्ष मोहन वैद्यसहितका दुवै पार्टीको कार्यदलले सम्पत्ति विवाद टुंग्याएको हो ।
पार्टी कमिटीको पोजिसनअनुसार सम्पत्ति बाँडफाड गर्ने सहमति भएको कार्यदल सदस्य एवं वैद्य माओवादीका सचिव देवप्रसाद गुरुङले जानकारी दिए । वैद्य माओवादीले सम्पत्तिको ६० प्रतिशत हिस्सा खोज्दै आएको थियो । गुरुङका अनुसार केन्द्र र जिल्लामा चल अचल सम्पत्तिको हिस्सा फरक फरक हुने छ । जिल्लाको कमिटीमा कुन पक्षको संख्या कति छ भन्ने हेरेर हिस्सा बांडफांड गरिने सहमति भएको बताइन्छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार