१० वा १४ प्रदेशमा कांग्रेस–एमालेले सहमति जनाउने एमाओवादीको दाबी

१८ भाद्र २०६९, सोमबार १४:०९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १८ भदौ । संविधानका विवादित अन्तरवस्तुमा सहमति नभएसम्म प्रधानमन्त्रीले पदत्याग नगर्ने एमाओवादीका प्रवक्ता अग्नि सापकोटाले दोहोरयाएका छन् । राजनीतिक निकासको उपाय नपहिल्याई सरकार परिवर्तनको मुद्दालाई प्राथमिकतमा राख्नु नै सहमतिको बाधक भएको भन्दै उनले संविधानका विवादित विषयमा सहमति जुटे संविधानसभा पुनःस्थापना गर्न सकिने धारणा राखे । राजधानीमा सोमबार आयोजित एक कार्यक्रममा सहमतिविना संविधानसभाको पुनःस्थापना र निर्वाचनले मुलुकमा धु्रविकरण बढाउने भन्दै सापकोटाले त्यस्तो अवस्थामा मुलुकको लगाम दलहरुको हातबाट खुस्कीने चेतावनी दिए । उनले भदौ महिनाभरीमा सहमति ननिकाले मुलुक संकटमा पर्नेतर्फ सचेत गराउँदै पछिल्लो समयमा १० वा १४ प्रदेशमा जाने माओवादी प्रस्तावमा एमाले र काग्रेसको कुनै टिप्पणी नआएको भन्दै त्यसमा सहमति बन्ने विश्वास ब्यक्त गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । आज विक्रम संवत् २०७८ साल वैशाख १ गते नयाँ वर्षको पहिलो दिन नेपालभर एकापसमा शुभकामना आदानप्रदान गरी हर्षोल्लास

काठमाडौं । भारत भ्रमणमा रहेका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले नयाँ वर्ष २०७८ को शुभकामना सन्देश दिएका छन् । शुभकामना सन्देशमा पूर्व

काठमाडौँ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले शिक्षण संस्थाहरु एक महिना बन्द गर्न सरकारलाई सिफारिस गरेको छ। मन्त्रालयले काठमाडौँ उपत्यकासहित देशका

काठमाडौँ । राष्ट्र बैङ्ककी निर्देशक सुष्मा रेग्मी रिजाललाई कारागार पठाइएको छ । ज्येष्ठ नागरिक सम्बन्धी कसुर मुद्दामा काठमाडौँ जिल्ला अदालतको