अष्ट्रेलियाको सिड्नीमा सम्पन्न नेपाल महोत्सवमा हजारौ सहभागी

१८ भाद्र २०६९, सोमबार ०४:०० मा प्रकाशित

हेम दुलाल, सिड्नी, १८ भदौ । अष्ट्रेलियाको सिड्नीस्थित चर्चित पर्यटकीय स्थल डार्लिङ हावर्डमा आयोजित नेपाल फेष्टीभलमा नेपाली मुलका र बिदेशी गरि हजारौले सहभागिता जनाएका छन् । अस्ट्रेलियामा नेपाली कला संस्कृति र पर्यटन प्रवर्द्धन गर्न आयोजित नेपाल फेष्टीभल एक दिनको लागि आयोजना गरिएको थियो ।
मेला आयोजना स्थल वरपर नेपालली झण्डा फहराईएको थियो भने नेपाली राष्ट्रिय पोसाक दौरा सुरुवाल र सारी चोलोमा सजिएर सयौँ नेपाली मेलामा सहभागी भएका थिए । मञ्चमा नेपाली गीत र नाच तल चौरमा नेपाली व्यंजन सहित सहभगीहरु रमाई रहेका देखिन्थे । मुक्ति एण्ड रिभाईभल ब्यान्डका कलाकारहरुको प्रस्तुतिले महोत्सवलाई तताएको थियो । मेलामा लोक नृत्य, गीति नाटकसहित बहुसाँस्कृतिक नेपाल झल्कने भेषभुषा प्रस्तुत गरिएको थियो । मेलामा नेपाललाई मायाँ गर्ने अष्ट्रेलियन समुदायको पनि ठुलो संख्यामा उपस्थिति रहेको थियो ।

मेलाको औपचारिक सत्रलाई सम्वोधन गर्दै न्यु साउथ वेल्सका विपक्षि नेता जोन रोवर्टसनले नेपाली समुदाय अष्ट्रेलियामा स्थापित हुदै गएको कुरालाई मेलाले पुष्टी गरेको बताएका थिए । नेपाली साँस्कृतिक एकताको उनले खुलेर प्रसंसा गरेका थिए । कार्यक्रममा शिक्षा मन्त्री दीनानाथ शर्मा, उद्योग मन्त्री अनिलकुमार झा, एमाले नेता भिम रावल, अष्ट्रेलियाका लागि नेपाली राजदुत रुद्रकुमार नेपाल, एनआरएन अध्यक्ष जीवा लामिछाने, संस्थापक अध्यक्ष डा. उपेन्द्र महतो एनआरएन आष्ट्रेलियाका अध्यक्ष गणेश केसी लगायतले सम्वोधन गरेका थिए ।
एनआरएन अष्ट्रेलियाको पहलमा सन् २००८ देखि नेपाल फेष्टिभल प्रत्येका दुई वर्षमा आयोजना हुदै आएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप १७३६ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ। मंगलबार स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रले सरकारलाई दिएको समर्थन यथावत् राखेको छ । माओवादी केन्द्र स्थायी कमिटीको मंगलबार बसेको बैठकले समर्थन

काठमाडौं । नेकपा एमालेका बरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालसहित संघका २७ र प्रदेशका ५ सांसदलाई पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले स्पष्टीकरण

काठमाडौं । काठमाडौंमा जारी त्रिकोणात्मक टी–२० सिरिज अन्तर्गत नेपाल नेदरल्यान्ड्ससँग ३ विकेटले पराजित भएको छ । नेपालले दिएको २ सय