सहमति एक–दुई दिनमै : प्रचण्ड

१७ भाद्र २०६९, आईतवार १२:३५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १७ भदौ । एनेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले राजनीतिक निकासका लागि संविधानसभाको पुनस्र्थापना उचित विकल्प भएको धारणा व्यक्त गरेका छन् । कार्यकर्ता प्रशिक्षणको लागि जनकपुर पुगेका दाहालले शनिबार सञ्चारकर्मीहरुसंग कुरा गर्दै समस्या निकासको गहिराइमै पुग्नेगरी दलहरुबीच गम्भीर छलफल आरम्भ भएको जनाए । दाहालले राष्ट्रिय सहमतिको सरकारबारे कुनै विवाद नरहेको समेत दाबी गरे । जबकि, नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले राष्ट्रि«य सहमतिको सरकारबारे समझदारी नबनेसम्म अन्य विषयमा कुनै सहमति हुन नसक्ने बताउंदै आउका छन् ।
दलहरुबीच एक–दुई दिनमै सहमति हुने कथन प्रचण्डको छ । सरकारबारे सहमति हुन नसके ताजा जनादेशको लागि निर्वाचनमा जाने उनको भनाई छ । राष्ट्रपतिले आत्यावश्यक विधेयकबारे केही नबोलेर बसेको अवस्थालाई दाहालले ‘राजनीतिक गतिरोध अन्त्य गरी सहमति खोज्न चाहनुभएको’ रुपमा अथ्र्याए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

काठमाडौँ । नक्कली पीसीआर रिपोर्ट दिने सुरिया हेल्थ केयरको लाइसेन्स निलम्बन गरिएको छ । राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशालाले नक्कली रिपोर्टका बारेमा

काठमाडौं । आज देशका धेरैजसो स्थानमा बिहानैदेखि वर्षा भइरहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ। देशका विभिन्न क्षेत्रमा आज

काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा (एमाले) अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेता माधवकुमार नेपालबीच लामो समयको संवादहीनता तोडिएसँगै राजनीतिक