देउवासंग स्पष्टिकरण लिइने नेतृ कोइरालाको दाबी

१७ भाद्र २०६९, आईतवार ११:४२ मा प्रकाशित

 चन्द्रकान्त खनाल, बुटवल, १७ भदौ  । नेपाली कांग्रेसकी केन्दीय सदस्य एवम् पुर्वउपप्रधानमन्त्री सुजाता कोईरालाले शेरबहादुर देउवा एक्लै बोल्दैमा पार्टीमा केहि फरक नपर्ने बताउनुभएको छ । वरिष्ठ नेता देउवाले सभापतिलाई गाली गर्देै हिंड्ने गरेको आरोप लगाउंदै कोइरालाले पार्टीका हरेक सदस्यले बहुमतको कदर गर्दै अघि बढ्नु पर्ने र देउवालाई पार्टीले स्पष्टीकरण लिने अभिव्यक्ति दिनुभयो ।
नेपाल प्रेस युनियन रुपन्देही शाखाले आइतबार बुटबलमा आयोजना गरेको पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा बोल्दै नेतृ कोईराललाले उक्त कुरा बताउनुभएको हो । देश संघीयताले नटुक्रिने बताउंदै राजनीतिक दलहरुबिच सहमति भइरहेको बताउनुभयो । मुलुकलाई निकास दिनको लागि कुनै पनि राजनीतिक दलहरु बाधक नबने बताउंदै कोईरालाले अबको नेतृत्व नेपाली कांग्रेसको हुने बताउनु भयो । पार्टीमा सामान्य विवाद रहेको बताउंदै यो सहमतिमै मिल्ने उहांको भनाई थियो । नेपाली कांग्रेसले बहुमतबाटै प्रधानमन्त्रीको उम्मेदवार बताउने समेत बताउनुभयो ।
संघीयताको कुरा नमिलेकोले अहिलेको अवस्था आएको बताउंदै ९० प्रतिसत संविधानको काम पुरा भएको छ, यसमा कुरा मिलेपछि एक महिनामै संविधान बन्ने उहांको भनाई रहेको छ । नेपालमा ६ वटा प्रदेश बन्ने सहमति भइसकेको कोइरालाको भनाई थियो । देशलाई निकासको लागि संविधान पुनःस्थापना नभए पनि विकल्पको रुपमा रहेकोले यो केहि दिनको लागि भएपनि नेपाली कांग्रेसको नेतृत्वको सरकार बनेपछि हुने बताउनुभयो । देश टुक्रिन्छ भन्नु गलत भएको बताउंदै नेपाललाई भारत र चिनले टुक्रिन नदिने बताउनु भयो । भारत र चीनबाट सहयोग लिएर विकासको मुल फुटाउन सकिने उहांको धारणा थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह अवस्थामा पुगेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा तीन लाख भन्दा बढि संक्रमित थपिएका