अजिंगर पनि घरकै सदस्य

१७ भाद्र २०६९, आईतवार ०७:५५ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १७ भदौ । घरमा जनावर पाल्ने सोख भएका मानिसहरु सामान्यतया घरमा कुकुर, बिरालो जस्ता जनावर पाल्ने गर्छन् । तर, समाजमा यस्ता व्यक्तिहरुको पनि कमी छैन जो जनावर पाल्ने सोखमा पनि फरकपन प्रदर्शन गरेर चर्चा बटुल्छन् । यस्तैहरुमध्येका एक हो बेलायतका पिटर राइस परिवार ।
बेलायत क्याम्ब्रिजस्थित गुहारिननिवासी पिटर दम्पतीले घरमा कुकुर बिरालो होइन १७ फिट लामो अजंगको सर्प पालेको छ । सेतो–पहेंलो वर्णको सो अजिंगरको नाम पिटर परिवारले लिली राखेको छ । लिली बेलायतकै सबैभन्दा ठूलो पाल्तु अजिंगर कहलाइएको बताइन्छ । पिटर राइस र उनकी पत्नीले अफ्नो तीन बेडरुमको घरमा २५ वर्ष अघिदेखि यस्तो अजिंगर पालेका हुन् । उक्त अजिंगरलाई सिंगै एउटा कोठा छुट्टाइएको छ र सो अजिंगर कोठाभित्र तथा बाहिर र घरैबाहिर आएर समेत मज्जाले बस्ने गर्छ । उक्त अजिंगरलाई खानाको रुपमा हरेक तीन हप्तामा एउटा सिंगै खरायो दिइन्छ । घरमा अजिंगर पालिएका कारण राइस दम्पतीकी १६ वर्षिया छोरीसमेत घिस्रने जन्तुकी पारखी बनेकी र उनलाई घिस्रने जन्तुको अध्ययनका लागि मिल्टन जिव कलेजमा भर्ना समेत गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

विश्वभर कोरोना संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या ३० लाख २३ हजार नाघेको छ । संक्रमित हुनेको संख्या पनि १४ करोड

नयाँ दिल्ली । भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह बन्दै गएको छ र संक्रमण तथा मृत्युदर तीव्र गतिमा बढिरहेको छ

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

म्यानमारमा सैनिक कु विरुद्धमा जारी प्रदर्शनका क्रममा थप ८० जनाको मृत्यु भएको छ । म्यानमारको बागो शहरमा भएको प्रदर्शनमा सो