संसदीय निर्बाचन बाटै बिबादित बिषयको टुंगो लगाउन दलहरुलाई एमाले बरिष्ठ नेता माधब कुमार नेपालको आग्रह

१७ भाद्र २०६९, आईतवार ०४:३७ मा प्रकाशित

पुरुषोत्तम ढकाल, अमेरिका, १७ भदौ । एमाले बरिष्ठ नेता माधब कुमार नेपालले संबिधानसभाको समेत काम गर्ने गरि संसदीय निर्बाचनमा जानु बाहेक दलहरुसंग राजनीतिक गतिरोध अन्त्य गर्ने अर्को विकल्प नभएको बताउनु भएको छ । दुई साता लामो अमेरिका भ्रमणको क्रममा शुक्रबार साँझ केन्टकी आइपुग्नु भएका एमाले बरिष्ठ नेता माधब कुमार नेपालले www.nepal24hours.comसंगको बिशेष अन्तर्वार्तामा नेपाली राजनीतिको गतिरोध अन्त्य गर्न संसदीय निर्बाचन मात्र दिर्घकालिन निकाश र विकल्प भएको बताउनु भएको हो । बरिष्ठ नेता नेपालले संबिधान सभाको पुनर्स्थापना अन्तरिम संविधानको बाधा अड्काउ फुकाउन बाहेक अर्को प्रयोजनको लागि गर्ने नहुने जिकिर समेत गर्नु भयो । विधिवत अवसान भएको संबिधान सभाको पुनर्स्थापनाको कोसिस गरियो भने थप राजनीतिक अन्योल सिर्जना हुने बताउदै माओबादिलाई संघियताको बिषयमा लचकता देखाउदै सिघ्र सहमतिमा आउन आग्रह समेत गर्नु भयो । उहाँले संसदीय निर्बाचन संगै जनमत संग्रह गरेर बिबादित बिषयका मुद्दाहरु किनारा लगाउनु उपयुक्त हुने बताउदै गोलमेच सम्मेलनको नाउँमा थप भाड भैलो मच्चाउने काम नगर्न नवगठित माओबादीलाई आग्रह गर्नु भयो । अन्तर्वार्ताको पूर्ण विवरण सिधा प्रश्न स्तम्भमा पधन सक्नु हुनेछ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री