भूमिगत भगतसिंह समूहले हतियार बुझायो

१६ भाद्र २०६९, शनिबार २२:०६ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १६ भदौ । जनतान्त्रिक तराई मधेस मुक्ति पार्टी भगतसिंह समूहले आफूसंग भएको ठूलो परिमाणको हतियार शनिबार प्रहरीसमक्ष बुझाएको छ । सरकारसंग एक महिनाअघि पहिलो चरणको वार्ता गरेको सो समूहले जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुनसरीमा विभिन्न प्रकारका बन्दुक र नौ थान गोली बुझाएको सुनसरीका एसपी सौरभ राणाले जानकारी दिनुभयो ।
बुझाइएका हतियारहरुमा ६३ थान कटुवा पेस्तोल, एकथान सिक्सर, केही थान भरुवा बन्दुक र एकथान पेस्तोल छन् । सुनसरीका प्रजिअ लक्ष्मण थापा र प्रहरी उपरिक्षक राणाको उपस्थितिमा विभिन्न जिल्लाबाट संकलन गरी ल्याइएको हतियार प्रहरीलाई बुझाइएको सो पार्टीका प्रवक्ता मनोजकुमार मण्डलले जानकारी दिए ।
तराईमा भूमिगत रुपमा सशस्त्र संघर्ष गर्दैआएको सो समूहले गत साउनमा सरकारसंग भएको वार्तामा हतियार बुझाएर शान्तिपूर्ण राजनीतिमा आउने सहमति गरेको थियो । सो समूहले वार्ताकै क्रममा ८ थान हतियार बुझाएको थियो । पार्टीसंग रहेको एक सय सन्ताउन्न थान हतियारमध्ये शनिबारसमेत गरी ७४ थान प्रहरीलाई बुझाइएको र बांकी हतियार पनि छिट्टै संकलन गरी प्रहरीलाई बुझाइने प्रवक्ता मण्डलले जनाए ।

 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले शनिवार बोलाएको सर्वदलीय बैठकमा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड नजाने भएका छन् ।

काभ्रेपलाञ्चोक । जिल्लाको पुराना तीन नगर बनेपा, धुलिखेल र पनौती ‘काभ्रे’ स्मार्ट सिटीका नामले परिचित हुन संरचना निर्माण प्रक्रियालाई तीव्रता