सरकारको टुंगो लगाएर मात्रै अन्य सहमति : कोइराला

१६ भाद्र २०६९, शनिबार २२:०१ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १६ भदौ । नेपाली कांग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले राष्ट्रिय सहमतिको सरकारका विषयमा सहमति नभएसम्म अन्य विषयमा सहमति हसन नसक्ने बताउनुभएको छ । फणिन्द्र भण्डारी स्मृति ग्रन्थको बिमोचनका लागि फणिन्द्र भण्डारी स्मृति प्र्रतिष्ठानले राजधानीमा आयोजना गरेको कार्यक्रममा बोल्दै सभापति कोइरालाले तीन दलबीचको जारी छलफलबाट निकास निस्कनेमा आशा गर्दै रास्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन सहमतिको पहिलो पाइला हुने बताउनुभयो । उहांले वर्तमान सरकारकै कारण संकट उत्पन्न भएको दोहोरयाउंदै सरकार परिवर्तनसहितका विषयमा सहमति हुनुपर्ने तर्क गर्नुभयो ।
कार्यक्रममा एमाले उपाध्यक्ष बामदेव गौतमले मुलुकलाई सहमतिबाट निकास दिने कि द्वन्द्वबाट भन्ने सवालको जवाफ माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डको हातमा रहेको बताउनुभयो । उहांले माओवादीले लोकतन्त्र र विधिको शासनमा सार्वजनिक प्रतिवद्धता नजनाएसम्म उसंगको सहकार्य कठिन हुने पनि बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप १ हजार ९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौँ। नेकपा माओवादी केन्द्रले स्थायी कमिटी बैठक बोलाएको छ । सोमबार दिउँसो १ बजे बैठक बोलाइएको छ । समसायिक राजनीतिक

नेकपा (माओवादी केन्द्र) का स्थायी समिति सदस्य देवेन्द्र पौडेलले निकट भविष्यमै नेकपा (एमाले) माधवकुमार नेपाल पक्षसँग पार्टी एकता हुन सक्ने

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर