तीनदलीय छलफलप्रति मधेसी मोर्चा सशंकित

१६ भाद्र २०६९, शनिबार ०६:५५ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १६ भदौ । सत्तारुढ घटक मधेसी मोर्चाले आफ्नो सहमतिविना तीन दलले गर्ने कुनै पनि समझदारी आफूलाई मान्य नहुने जनाएको छ । प्रमुख तीन दलबीच संविधानको विवादित विषयमा प्रक्रिया थाल्नेबारे छलफल अघि बढिरहेका बेला मधेसी मोर्चाले त्यस्तो धारणा अघिसारेको हो ।
एकीकृत माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाललाई भेट्न शुक्रबार उनकै निवास पुगेका मधेसी मोर्चाका संयोजक विजयकुमार गच्छदारले राजनीतिक गतिरोधका लागि तीन दलबीच भइरहेको छलफलमा मोर्चालाई सहभागी नगराइएको भन्दै गुनासो गरेका थिए ।
भेटमा माओवादी अध्यक्ष दाहालले पछिल्लो छलफलमा मोर्चा सहभागी नभएको भए पनि मधेसी मोर्चाको सहमतिविना कुनै सहमति कायम हुन नसक्ने आश्वासन दिएर थुम्थुम्याउने प्रयास गरेका सुत्रले जनायो । गच्छेदारसंग दाहालले राष्ट्रिय सहमतिको सरकारका विषयमा चित्तबुझ्दो विकल्प दिन नसकेसम्म विपक्षी दलहरुसंग सहमति हुन नसक्ने बताएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ।सरकारले स्यानिटरी प्याडमा कुनै पनि कर वृद्धि नगरेको स्पष्ट पारेको छ । महिनावारी हुँदा महिलाले प्रयोग गर्ने स्यानिटरी प्याडमा मूल्यवृद्धि

काठमाडौँ । नेकपा एमालेको केन्द्रीय कमिटीको बैठक आजबाट सुरु हुँदैछ। ललितपुरको च्यासलस्थित तुलसीलाल प्रतिष्ठानमा विहान ११ बजे बैठक बस्ने तय

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले हिमाली जिल्लाको अधिवेशन दशैँअघि नै गर्ने निर्णय गरेको छ। बिहीबार कांग्रेस पदाधिकारी र निर्वाचन समितिको छलफलबाट

चितवन । इच्छाकामना गाउँपालिका–५ नाग्दीखोलास्थित पृथ्वी राजमार्गमा काठमाडौँबाट पोखरातर्फ जाँदै गरेको कार त्रिशूली नदीमा खस्दा तीन जना बेपत्ता भएका छन्