भारतीय सेनाका दुई हेलिकप्टर आकासमै जुधे

१५ भाद्र २०६९, शुक्रबार ०९:५२ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १५ भदौ । भारतीय सेनाको बहुप्रयोजनका दुई हेलिकप्टर ठोक्किएर दुर्घटना हुंदा आठ सैनिकको मृत्यु भएको छ । बम प्रहार गर्ने अभ्यासका क्रममा रहेका गुजरातको जामनगरस्थित समर्त गाउंको आकाशमा गत बिहिबार उक्त दुर्घटना भएको दी टाइम्स अफ इण्डियाको अनलाइन सेवाले जनाएको छ ।
युद्धका बेला सैनिक बोक्ने र बम प्रहार गर्ने बहुप्रयोजनमा रहने दुवै हेलिकप्टर बिहीबार दिउंसो १२ बजे जुध्न पुगेका हुन् । घटनामा दुई जना घाइते भएको बताइएको छ । यसरी हेलिकप्टर जुध्ने अवस्था कसरी आइप¥यो भन्ने अहिलेसम्म बुझ्न नसकिएको र यसबारे छानबिन सुरु गरिएको पनि बताइएको छ ।
यसैगरी, गत बिहीबार नै अस्ट्रेलियनका लागि जारी युद्धको सबैभन्दा खराव दिन बन्यो । तीन अस्ट्रेलियन सैनिकहरु गोलीको सिकार भए भने अर्का दुई अस्ट्रेलियन सैनिक एक हेलिकप्टर दुर्घटनाको सिकार भए । बुधबार राति आराम गरिरहेको अवस्थामा तीन सैनिक मारिए । अफगानी सेनाको पोशाकमा रहेको व्यक्तिले उनीहरुलाई गोली प्रहार गरेका थिए । नजिकको रेन्जमा प्रहार गर्ने स्वचालित हतियारबाट उनीहरु मारिएका बताइएको छ । उरुगान प्रान्तको वेसमा रहेका उनीहरुलाई गोली प्रहार गरी कम्ब्याटमा आएका नक्कली सैनिक गायव भएको थियो ।
अर्को घटना पनि बिहीबार बिहानै भयो । दुई अस्ट्रेलियन सैनिक हवाई दुर्घटनामा मारिए । हेलमन्ड प्रान्तमा अवतरण गर्न लागेको हेलिकप्टर दुर्घटनामा परेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

विश्वभर कोरोना संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या ३० लाख २३ हजार नाघेको छ । संक्रमित हुनेको संख्या पनि १४ करोड

नयाँ दिल्ली । भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह बन्दै गएको छ र संक्रमण तथा मृत्युदर तीव्र गतिमा बढिरहेको छ

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

म्यानमारमा सैनिक कु विरुद्धमा जारी प्रदर्शनका क्रममा थप ८० जनाको मृत्यु भएको छ । म्यानमारको बागो शहरमा भएको प्रदर्शनमा सो