न्यायाधीशले पाए सात वर्षपछि न्याय

१५ भाद्र २०६९, शुक्रबार ०७:३० मा प्रकाशित

काठमाडौं, १५ भदौ । शाही शासनविरुद्ध बोल्दा जागिरबाट हात धुनुपरेका एक जिल्ला न्यायाधीशलाई सर्वोच्च अदालतले झण्डै सात वर्षपछि पुनर्वहालीको आदेश दिएको छ । सर्वोच्च अदालतका न्यायाधीशत्रय ताहिर अली अन्सारी, प्रकाश वस्ती र डां भरतबहादुर कार्कीको पूर्ण इजलासले स्याङ्जा जिल्ला अदालतका तत्कालीन न्यायधीश चित्रदेव जोशीलाई जागिरबाट हटाउने न्यायपरिषदको निर्णयलाई खारेज गर्दै पुनर्वहालीको फैसला गरेको हो ।
राजाको प्रत्यक्ष शासनका बेला जिविस स्याङ्जाले पृथ्वी जयन्तिको अवसरमा आयोजना गरेको कार्यक्रममा नेपाली सेना र राजाविरुद्ध बोलेको भन्दै न्यायपरिषदले जोशीलाई बर्खास्त गरेको थियो । बरियता क्रममा पहिलो नंबरमा जिल्ला न्यायाधीश जोशीले २७ पुस २०६१ को पृथ्वी जयन्तिमा प्रमुख अतिथिकै आसनबाट नेपाली सेनाले अदालतमाथि आक्रमण प्रयास गरेको र राजाले धारा १२७ प्रयोग गरेर शासन चलाउन खोजेको लगायतका अभिव्यक्ति दिनुभएको थियो । उहांको अभिव्यक्तिबाट रुष्ट बनेको तत्कालीन सरकारले दबाव दिएपछि परिषदले उहांलाई पदबाट बर्खास्त गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस