विदेशी विद्यार्थीलाई लण्डनमा फेरि झमेला

१४ भाद्र २०६९, बिहीबार २२:०० मा प्रकाशित

काठमाडौं, १३ भदौ । लण्डन मेट्रो विश्वविद्यालयको बिदेशी बिद्यार्थी पढाउने लाइसेन्स रद्द भएको समाचार बीबीसी रेडियोले प्रसारित गरेपछि सम्वद्ध विश्वविद्यालयमा अध्ययन गरिरहेका नेपाली विद्यार्थीबीच खैलाबैला मच्चिएको बुझिएको छ । सो विश्वविद्यालयमा नेपालीसहित करिव दुई हजार बिदेशी बिद्यार्थी अध्ययन गर्छन् भने लाइसेन्स रद्द भएबाट त्यहाँ अध्ययनरत बिद्यार्थीहरु बिचल्लीमा परेका छन् ।
सो बिश्वबिद्यालयले लाइसेन्स दुरुपयोग गरेका कारण बिदेशी बिद्यार्थी स्पोन्सर गर्न पाउने लाइसेन्स खारेज गरिएको बेलायतका अध्यागमन मन्त्री डामेन ग्रिनलाई उद्धृत गर्दै वीवीसीले जनाएको छ । खारेजीसँग त्यहाँ अध्ययनरत बिद्यार्थीलाई अर्को कलेज खोज्न ६० दिनको समय दिइएको छ । उसले अब बेलायती र युरोपेली बिद्यार्थीलाई मात्र भर्ना लिन र पढाउने पाउने छ । लाइसेन्स खारेजीसँगै त्यहाँ अध्ययनरत बिदेशी बिद्यार्थी डिर्पोटेसनमा परिने चिन्तामा परेका छन् । अन्डरग्राजुएट अध्ययनरत उनीहरु घर फिर्तिमा पर्ने सम्भावना बढि रहेको पनि बताइएको छ ।
यसैबीच बिश्वबिद्यालयको लाइसेन्स खारेज नभई बिदेशी बिद्यार्थी ल्याउन पाउने लाइसेन्समात्र खारेज भएकाले उसको सम्बन्धनमा नेपालमा संचालित कलेजलाई कुनै समस्या नपर्ने पनि बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रले राष्ट्रिय सभाका सदस्य चन्द्रबहादुर खड्कालाई पनि हटाएको छ । खड्काले दल त्याग गरेको सूचना माओवादी

काठमाडौ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधव नेपाल पक्षकालाई हटाएर स्थायी समिति गठन गरेका छन्

काठमाडौं । कर्णालीका मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीलाई विश्वासको मत दिएका एमाले सांसद कारबाहीमा परेका छन् । नेकपा एमाले महाधिवशेन आयोजक कमिटीको

नेपाली कांग्रेस काभ्रेपलाञ्चोकले २० हजार क्रियाशील सदस्यता बनाएको छ । यसका लागि पुराना सदस्यता नवीकरणसँगै नयाँ सदस्यता प्रदानसमेत गरी दोब्बर