संविधानसभा ब्युंताउनु ठूलो गल्ती हुनेछ : नेपाल

१४ भाद्र २०६९, बिहीबार २०:५९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १४ भदौ । सुस्त चालबाट पुनः संविधानसभा ब्युंताउने कसरत दलका नेताहरुबाट हुनथालेको अनुभूति भइरहेको परिवेशमा पूर्वप्रधानमन्त्री एवं एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले हचुवा तालमा संविधानसभा ब्युताउन खोज्नु ठूलो भूल हुने बताएका छन् । दलहरूबीच सहमति नभई संविधानसभा पुनःस्थापना गर्नै नहुने नेता नेपालको ठहर छ । पुनःस्थापना गर्नेतिर हतार गर्नुभन्दा संविधानको पूर्णता कसरी दिन सकिन्छ भन्नेतिर ध्यान दिनु जरुरी रहेको गर्दै एमाले भ्रातृ संगठन मुस्लिम इत्तेहादले बिहीबार राजधानीमा गरेको ुइद मिलन कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्ने क्रममा नेपालले लाई सम्बोधन गर्दै नेता नेपालले विवादित विषयमा सहमति नै नभई संविधानसभा पुनःस्थापना भए पनि संविधान जारी हुन नसक्ने आशंका व्यक्त गरे । ुकुनै दाउपेचका लागि संविधानसभा ब्युताउँनु हुन्नु नेपालले भने, ुपहिला संविधान जारी गर्ने सुनिश्चित वातावरण तयार हुनुपर्‍यो । सबै दलहरूले इमान्दारिता प्रस्तुत गर्नुपर्‍यो ।ु

बाबुराम भट्टराईको सरकारले मुलुकलाई दिनप्रतिदिन कंगाल बनाउँदै लगेको आरोप लगाउँदै पूर्व प्रधानमन्त्री नेपालले नियम मिच्दै सरकार अघि बढिरहे पनि कारबाही गर्ने निकाय मूकदर्शक बनेको बताए ।

ुपोखरा विमानस्थलको विषयमा माओवादीले ठेकेदारबाट घूस लिएको स्विकार्दा पनि अख्तियार र अन्य निकायले किन कारबाही गर्न सकेन ? नेपालले प्रश्न गरे । भट्टराईले राष्ट्रियतामा आँच आउने गरी विभिन्न क्रियाकलाप गरिरहेको बताउँदै उनले तेहरान गएका भट्टराईले फेरि पनि विदेशी आशीर्वाद लिएर आउने तर्क गरे ।

 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । मानिसको स्वाब सङ्कलन नै नगरी कोभिड–१९ परीक्षणको पिसिआर नेगेटिभ रिपोर्ट बनाउने कार्यमा एउटा गिरोह सक्रिय रहेको पाइएको छ

जिल्लाको दिपायल सिलगढी नगरपालिका–७ तथा पूर्वीचौकी गाउँपालिका–१ को सीमाक्षेत्र बुढोबाँज भन्ने ठाउँमा बेवारिसे अवस्थामा एक महिलाको शव फेला परेको छ

काठमाडौं । सम्झौता अवधि सकिएको झण्डै नौ महिनापछि कन्सेप्ट डेभलोपमेन्ट प्रालिले काठमाडौँ प्लाजामा रहेका अधिकांश पसल हटाएको छ । गत

नयाँदिल्ली । भारतमा कोरोना भाइरसको संक्रमण व्यापक रुपमा बढिरहेको छ । पछिल्लो २४ घन्टामा मात्रै झण्डै ३ लाख नयाँ संक्रमित