गैरआवासीय नेपालीहरुको सातौ क्षेत्रीय सम्मेलन अष्ट्रेलियाको सिड्नीमा आरम्भ

१४ भाद्र २०६९, बिहीबार २०:३० मा प्रकाशित

धर्मराज अधिकारी, सिड्नी, १४ भाद्र । गैरआवासीय नेपालीहरुको सातौ क्षेत्रीय सम्मेलन अष्ट्रेलियाको सिड्नीमा सुरु भएको छ । सिड्नीस्थीत होटल मेन्जिजमा नेपालका शिक्षामन्त्री दीनानाथ शर्माले सम्मेलनको उद्‌घाटन गर्नुभयो । एनआरएन ओसिनिया क्षेत्रले पहिलो पटक आयोजना गर्न लागेको यो सम्मेलनमा नेपाली डाएस्पोराका अगुवाहरुको उपस्थिति रहेको छ ।

सम्मेलनको सुरुमा प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईको भिडियो सन्देश देखाइएको थियो । प्रधानमन्त्रीले लगानी बोर्ड गठन गरिएको, त्यसमा एनआरएन प्रतिनिधि राखिएको जानकारी गराउँदै दोहोरो अंकको बृद्धिदरको लक्ष्य हाँसिल गर्न एनआरएनको महत्वपूर्ण भूमिका हुने बताउनुभयो ।
प्रमुख अतिथि एवं नेपालका शिक्षामन्त्री दीनानाथ शर्माले अहिले सम्बोधन गरिरहनुभएको छ । उहांले नेपालका दुर्गम ठाउंमा इन्जिनियरिङ कलेज, मेडिकल कलेज, पोलिटेक्निक कलेजमा लगानी गर्न आह्वान गर्नुभयो ।
नेपालीहरु बिदेश आएर पैसामात्र कमाएका छैनन धेरै सीप र सभ्यता सिकेका छन भन्दै मन्त्री शर्माले बिदेशबाट फर्केर गाइपालन, कृषि फार्म संचालन र अष्ट्रिच पालन जस्ता काम भएको भन्दै खुसी ब्यक्त गर्नुभयो ।
सम्मेलनलाई सम्बोधन गर्दै राष्ट्रबैंकका गर्भनर युवराज खतिवडाले एनआरएनले नेपालीका रुपमा पनि र प्रत्क्षय वैदेशिक लगानीका रुपमा पनि नेपालमा लगानी गर्न सक्ने बताउनुभयो । पछिल्लो दिनका तारे होटलमा कोठा नपाउने अबस्था आइसकेको बताउँदै गर्भनरले लगानी प्रर्बद्धनका सवै साङलाहारु तोड्न नेपाल सरकार तयार रहेको बताउनुभयो ।

सम्मेलनलाई उद्योगमन्त्री अनिलकुमार झा, पूर्वमन्त्री एवं नेकपा एमालेका नेता भीम रावल, अष्ट्रेलियाका लागि नेपाली राजदूत रुद्र नेपाल, एनआरएनका संस्थापक डा. उपेन्द्र महतो, एनआरएन अध्यक्ष जीवा लामिछाने, नेपाल उद्योग बाणिज्य महासंघका उपाध्यक्ष भाष्करराज राजकणिर्कार लगायतले पनि सम्बोधन गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । बेलायतको लिड्स विश्वविद्यालयमा प्राध्यापक रहनुभएका डा सूर्यप्रसाद सुवेदीलाई अन्तर्राष्ट्रिय प्रकृति संरक्षण सङ्घले कानुनी सल्लाहकारमा नियुक्ति गरेको छ ।

काठमाडौं । सामाजिक अभियानकर्मी डा विष्णुमाया परियारका बारेमा विश्वव्यापी कलेजका पाठ्यपुस्तकमा पढाइ हुने भएको छ । अमेरिकी प्रकाशक म्याकग्रो हिलले

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।

लन्डन । नेपाल पत्रकार महासङ्घ (एफएनजे) युके शाखाले एक समारोहबीच पत्रकार श्रीभक्त खनाललाई यस वर्षको ‘एफएनजे युके वर्ष पत्रकारिता पुरस्कार’