जसरी पनि छिटो संविधान ल्याउन राष्ट्रपतिको आग्रह

१४ भाद्र २०६९, बिहीबार ११:३६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १४ भदौ । राष्ट्रपति डा. रामवरण यादव र प्रमुख दलका शीर्षनेताबीच भेटवार्ता भएको छ । शितल निवासमा आज भएको भेटवार्तामा राष्ट्रपतिले के गर्दा संविधान आउंछ त्यो गरेर कुनै पनि मूल्यमा छिटो संविधान ल्याउन दलका नेताहरुलाई आग्रह गर्नुभएको शितल निवास सुत्रले जनायो।
एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल, नेपाली कङ्ग्रेसका सभापति सुशील कोइराला, उप सभापति रामचन्द्र पौडेल, नेकपा एमालेका अध्यक्ष झलनाथ खनाललगायतका शीर्ष नेताहरु सहभागी छलफलमा अध्यादेशमाथि अध्यादेश थोपर्ने सरकारको रवैयाप्रति असन्तुष्ट रहंदै आएका राष्ट्रपतिले अध्यादेश ल्याउने नै हो भने पनि दलहरुबीच सहमति जुटाएरमात्र ल्याउन समेत आग्रह गरे । राष्ट्रपति निवासबाट फर्किएपछि नेकपा एमालेका अध्यक्ष झलनाथ खनालले आफूहरुले राष्ट्रपतिलाई बाँकी रहेका विवादित विषयमा सहमति गरेर संविधानसभा पुनर्स्थापना गर्ने अथवा प्रकृयामा नै जाने बताएको उल्लेख गरे । विवादित विषय नमिलेमा ताजा जनादेशमा जानुपर्छ भन्ने सोच दलहरुको रहेको उनको कथन छ ।
उपप्रधान मन्त्री तथा गृहमन्त्री विजयकुमार गच्छदारले राष्ट्रपति संविधान ल्याउनुपर्नेमा चिन्तित रहेको जानकारी दिंदै कसै गरेर पनि संविधान जारी गर्नुपर्ने बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

दक्षिण पश्चिम चीनको तिब्बत स्वायत्त क्षेत्रको उच्च उचाई भएका स्थानहरूबाट नाग्कु शहरमा कूल १७ हजार ५५५ व्यक्तिलाई टाढा सारिने तिब्बती

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले संसद्मा विचाराधिन रहेको नागरिकता विधेयकलाई दलको सहमतिमा अघि बढाउने प्रयत्नमा सरकार लागेको बताउनुभएको छ । विधेयक अघि

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकालाई अमेरिकाको ‘स्टेट पार्टनरसिप प्रोग्राम’ एसपीपीमा आबद्ध नहुने निर्णय पठाएको छ । गृहमन्त्री वालकृष्ण खाँणका अनुसार एसपीपीमा

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव शंकर पोखरेलले नेपाली काँग्रेस नेतृत्वको गठबन्धनबाट समाजवाद सम्भव नुहने बताएका छन् । सोमबार नरबहादुर कर्मचार्य

आजको प्रमुख समाचार