आइओसीले दियो ग्यास पाईपलाईनको प्रस्ताव

१४ भाद्र २०६९, बिहीबार ०९:२० मा प्रकाशित

काठमाडौं, १४ भदौ । इण्डियन आयल कर्पोरेसनको ग्यास पाइपलाई बरौनीसम्म आएको अवस्थामा आइओसीले एलपी ग्यासको पाइपलाइन नेपालसम्म जोड्न प्रस्ताव गरेको छ । मौखि रुपमा उताबाट प्रस्ताव आएको र त्यसलाई औपचारिक रुपमै प्रस्ताव गर्न नेपाल आयल निगमले आग्रह गरेको निगमका कामु कार्यकारी निर्देशक सुरेशकुमार अग्रवालले जानकारी दिए ।

‘हामीले औपचारिक प्रस्ताव पठाउन आग्रह गरेका छांै, आइओसीले पाइपलाइन मुजफ्फरपुरसम्म ल्याउने र त्यहाँबाट नेपालसम्म जोड्न प्रस्ताव गरेको छ, ग्यासको पाईपलाईन जोड्न सकियो भने नेपाललाई धेरै फाइदा हुने छ’, अग्रवालले भने । उनले पेट्रोलियम पाइपलाइनसंगै जोडेर ग्यास पाइपलाइन ल्याउन सकिने बताए ।
ग्यास पाइपलाइन निर्माण भए ढुवानी भाडा सस्तो हुनेछ । अहिले ग्यास ढुवानीका लागि महंगो शुल्क तिर्नु परिरहेको छ । बरौनीबाट काठमाडौंसम्म एक बुलेट ग्यास ल्याउंदा एक लाखभन्दा बढी रुपैयां तिर्नुपर्छ जसले गर्दा इन्धनको मूल्य महंगो परेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाल राष्ट्र बैंकले आज (मंगलबार) का लागि विदेशी मुद्राको विनिमय दर निर्धारण गरेको छ । जस अनुसार भारतीय

काठमाडौं । देशको परिचय कृषि प्रधान । खेतीपाती गर्ने जमिन बाँझो । खेती गर्ने युवा जति खाडीमा । तिनै युवाले

काठमाडौँ । नेपाल राष्ट्र बैङ्कले रु १५ अर्ब बराबरको विकास ऋणपत्र बिक्री गर्ने भएको छ । बैङ्कले आज सूचना प्रकाशित

काठमाडौं।कृषिप्रधान देश नेपालले चालु आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को पहिलो ११ महिनामा विभिन्न देशबाट ३४ अर्ब १५ करोड ४० लाख १९

आजको प्रमुख समाचार