पत्रकार विकासलाई सफाई

१३ भाद्र २०६९, बुधबार ०८:१२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १३ भदौ । अश्लील इमेल पठाएर सहकर्मी महिलालाई दुव्र्यवहार गरेको झुठो आरोपमा मुद्दा खेपिरहेका पत्रकार विकास थापाले अदालतबाट सफाई पाएका छन् । काठमाडौं जिल्ला अदालतका न्यायाधीश जगतप्रसाद श्रेष्ठको इजलासले हिजो मंगलबार आरोप प्रमाण्ँित नभएको फैसला सुनाउंदै थापालाई सफाइ दिएको हो ।
जलश्रोत बिटमा कलम चलाउने सशक्त पत्रकार थापाविरुद्ध गाली बेइज्जति ऐन र विद्युतीय कारोबार ऐनअन्तर्गत मुद्दा दायर गरिएको थियो । न्यायपरिषदका सचिव जीवनहरि अधिकारीले विकासको मुद्दामा विशेष चलखेल गरेको चर्चा यस मुद्दामाथि चासो राख्ने एक तप्काबीच चल्दै आएको थियो भने अधिकारीले पदीय ओहदाको दुरुपयोग गर्दै तत्कालीन जिल्ला र पुनरावेदन अदालतका न्यायाधीशहरुलाई ‘विकासलाई जसरी पनि सजाय दिलाउने निर्णय गर्न’ दबाव दिएका थिए भन्ने दाबीसमेत कतिपयले गर्दैआएका छन् । स्मरण रहोस्, न्यायपरिषदका सचिव अधिकारी मुद्दा दर्ताको समयमा पत्रकार विकासले काम गरेका कान्तिपुर दैनिकका सम्पादक सुधीर शर्माका मामा नाताका हुन् । सर्वोच्चको आदेशले रिहा हुनुअघि विद्युतीय कारोबार ऐनअन्तर्गत उनी साढे ३ महिना पुर्पक्षका लागि जेलसमेत बसेका थिए ।
विकासले सफाई पाएपछि झुठा आरोप लगाउने मैना धितालमाथि कस्तो कारबाही हुने हो सो भने अदालतको फैसलामा स्पष्ट पारिएको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट बच्न अनलाइन कक्षा चलाउन सूचना प्रविधि क्षेत्रको पूर्वाधार विकास गरिनुपर्नेमा जोड दिइएको छ । सुशील कोइराला मेमोरियल

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर

धनकुटा । धनकुटाको महालक्ष्मी नगरपालिकामा करेन्ट लागेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । मोवाइल चार्ज गर्ने क्रममा विद्युत लाइनमा हाइभोल्टेज

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या