पाकिस्तानी प्रधानमन्त्री स्विजरल्यान्डलाई चिठि नलेख्ने

३ चैत्र २०६८, शुक्रबार ०६:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३ चैत । पाकिस्तानी समस्याग्रस्त प्रधानमन्त्री युसुफ रजा गिलानीले आफूले स्विजरल्यान्डलाई राष्ट्रपतिलाई असिफ अली जर्दारीविरुद्ध भ्रष्टाचारको आरोपमा कारबाही गर्न चिठी लेख्न भन्दा कारागार जान तयार रहेको बताएका छन । प्रधानमन्त्री गिलानीको यस भनाइबाट उनले आफ्नो पद त्याग गर्ने अनुमान बढेको छ । पाकिस्तानमा न्यायापालिका तथा कार्यपालिकाबीच हाल सङ्घर्ष देखिएको छ र यस विषयमा प्रधानमन्त्रीमाथि सर्वोच्च अदालतको मानहानिको मुद्दा चलेको छ ।
प्रधानमन्त्री गिलानी सधैँ राष्ट्रपतिमाथि मुद्दा चल्न नसक्ने अडानमा रहेका छन । उनले आफूमाथिको मुद्दा राजनीतिक रूपमा अभिप्रेरित रहेको बताएका छन । गिलानीले पञ्जाव प्रान्तमा विद्या वारिधिका विद्यार्थीहरूलाई आफूले यस्तो चिठ्ठी लेखे संविधानको उल्लङ्घन हुने र देशद्रोह हुने र त्यसका लागि मृत्युदण्ड हुन सक्ने जानकारी दिएका छन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बेइजिङ । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थल चीनमा पछिल्लो समयमा नयाँ सङ्क्रमितहरु भेटिने क्रम बढेको बताइएको छ । चीनमा आइतबार कोरोना भाइरसका

सिड्नी । अष्ट्रेलियाको संघीय राजधानी सिड्नीमा संकटकाल घोषणा गरिएको छ । कोरोनाभाइरसको महामारी बढ्दै गएकाले त्यसलाई न्युनिकरण गर्नका लागि शुक्रबार

भारतको मुम्बईमा बाढीले घर भत्काउँदा कम्तीमा २५ जनाको मृत्यु भएको छ । अत्यधिक बर्षाका कारण आएको ठूलो बाढी मुम्बईका बस्तीहरुमा

न्यूयोर्क । विश्वमा कोरोना भाइरसको संक्रमण फेरि बढ्न थालेको छ । संक्रमण उच्च विन्दुमा पुगेर नियन्त्रणमा आएका भारत, बेलायत, अमेरिका