पाकिस्तानी प्रधानमन्त्री स्विजरल्यान्डलाई चिठि नलेख्ने

३ चैत्र २०६८, शुक्रबार ०६:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ३ चैत । पाकिस्तानी समस्याग्रस्त प्रधानमन्त्री युसुफ रजा गिलानीले आफूले स्विजरल्यान्डलाई राष्ट्रपतिलाई असिफ अली जर्दारीविरुद्ध भ्रष्टाचारको आरोपमा कारबाही गर्न चिठी लेख्न भन्दा कारागार जान तयार रहेको बताएका छन । प्रधानमन्त्री गिलानीको यस भनाइबाट उनले आफ्नो पद त्याग गर्ने अनुमान बढेको छ । पाकिस्तानमा न्यायापालिका तथा कार्यपालिकाबीच हाल सङ्घर्ष देखिएको छ र यस विषयमा प्रधानमन्त्रीमाथि सर्वोच्च अदालतको मानहानिको मुद्दा चलेको छ ।
प्रधानमन्त्री गिलानी सधैँ राष्ट्रपतिमाथि मुद्दा चल्न नसक्ने अडानमा रहेका छन । उनले आफूमाथिको मुद्दा राजनीतिक रूपमा अभिप्रेरित रहेको बताएका छन । गिलानीले पञ्जाव प्रान्तमा विद्या वारिधिका विद्यार्थीहरूलाई आफूले यस्तो चिठ्ठी लेखे संविधानको उल्लङ्घन हुने र देशद्रोह हुने र त्यसका लागि मृत्युदण्ड हुन सक्ने जानकारी दिएका छन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रोम।इटालीले झण्डै ७० वर्षयताकै सबैभन्दा खराब खडेरीको सामना गरिरहेको छ । खडेरीपछि सरकारले पो नदी वरपरका धेरै क्षेत्रमा आपतकालीन अवस्था

काठमाडौं । रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले युक्रेनको लिसेचान्स्क सहर कब्जा गरेपछि आफ्ना रक्षामन्त्रीलाई युक्रेनमा आक्रमण जारी राख्न आदेश दिएका छन्।

किभ । रुसले युक्रेनको एक महत्वपूर्ण शहर नियन्त्रणमा लिएको छ । भिषण संघर्षपछि युक्रेनको पूर्वी शहर लिसिचांस्कमा रुसले नियन्त्रण कायम

काठमाडौँ । युक्रेनको सेनाले आफ्नो पूर्वी सहर लिसिचान्स्क अब रुसी सेनाको नियन्त्रणमा रहेको पुष्टि गरेको छ । ‘युक्रेनी रक्षा बलहरू