३ सय भन्दा वढी मदरसाहरु मध्ये १८७ वटा मात्र दर्ता

१३ भाद्र २०६९, बुधबार ०१:५६ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, भाद्र १३ । कपिलवस्तुमा सञ्चालित कुल ३ सय भन्दा वढी मदरसाहरुमा १८७ वटा मात्र जिल्ला शिक्षाकार्यालय कपिलवस्तुमा दर्ता भएका छन । कुल मदरसाहरु मध्ये १३५ वटा मदरसाहरुकुनै माध्यमवाट सहयोग लिईरहेको र ५२ वटा विद्यालयको रुपमा जिल्ला शिक्षाकार्यालयमा दर्ता रहेको वताईएको छ । यस्तो कुरा पकडी सामुदायिक अध्ययनकेन्द्रमा सम्पन्न मदरसा मुल प्रवाहीकरण तथा व्यवस्थापन सम्वन्धि १ दिनेअन्तरक्रिया कार्यक्रममा सार्वजनिक गरिएको हो । अधिकाम्स मदरसाहरु समयमा फारमनपठाउने लगायतका कारणहरु दर्ता हुन नसकेको कार्यक्रममा वोल्नेवक्ताहरुकोभनाई थियो । त्यस्तै जिल्ला शिक्षा कार्यालयमा मुस्लिमहरुको लागि छुट्टैमदरसा शाखा खोल्नुपर्ने , मदरसा वोर्ड राख्नुपर्ने लगायतका कुराहरुमा जोडदिएका थिए । त्यस्तै व्यक्तिगत नाममा रहेका खातालाई परिवर्तन गरी अनिवार्यचल्ती खाता सुचारु हुनुपर्ने , विद्यालय व्यवस्थापन समिती गठन गरी निर्णय सहितशिक्षा कार्यालयमा गठन गर्नुपर्ने लगायतका कुराहरु माथि जिल्ला शिक्षा कार्यालयका उपसचिव सुर्य भुषालले प्रकाश पार्नुभएको थियो । मुस्लिम जागरुक मञ्चका अध्यक्षअब्दुल सत्तार खांनको अध्यक्षता,सिद्धार्थ सामाजिक विकास केन्द्रका कोषाध्यक्षत्रिलोचन घिमिरेको प्रमुख आतिथ्यता , जिल्ला शिक्षा कार्यालयका उप सचिव सुर्यभुषालको आतिथ्यतामा कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो । कार्यक्रममा शिक्षा नियमावली , मदरसा निती नियम माथि छलफल गरिएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ। नेकपा माओवादी केन्द्रले स्थायी कमिटी बैठक बोलाएको छ । सोमबार दिउँसो १ बजे बैठक बोलाइएको छ । समसायिक राजनीतिक

नेकपा (माओवादी केन्द्र) का स्थायी समिति सदस्य देवेन्द्र पौडेलले निकट भविष्यमै नेकपा (एमाले) माधवकुमार नेपाल पक्षसँग पार्टी एकता हुन सक्ने

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले आफ्नो पार्टी मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन(एमसिसी) सम्झौताप्रति सकारात्मक भएको जनाएको छ। कांग्रेसकी केन्द्रीय सदस्य डा.डिला सङ्ग्रौलाले नेपाल