प्रधानमन्त्री भोली तेहरान प्रस्थान गर्दै

१२ भाद्र २०६९, मंगलवार ०६:४४ मा प्रकाशित


काठमाडौं, १२ भदौ । इरानको तेहरानमा आयोजना हुने असंलग्न आन्दोलनको सोह्रौं सम्मेलनमा सहभागी हुन प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई भोली बुधबार त्यसतर्फ लाग्ने भएका छन् । परराष्ट्र मन्त्रालयले सोमबार जारी गरेको विज्ञप्तिमा जनाइएअनुसार बिहीबार सुरु हुने दुईदिने सम्मेलनमा प्रधानमन्त्री भट्टराईले विश्वव्यापी साझा सुशासनद्वारा दिगो शान्ति विषयमा नेपालको धारणा राख्ने छन् ।

मन्त्रीस्तरीय बैठकमा सहभागी हुन परराष्ट्रमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठ भनेसोमबारै इरान प्रस्थान गरिसकेका छन् । आज मंगलबार मन्त्रीस्तरीय बैठक सुरु हुनेछ । अमेरिका, बेलायतलगायत पश्चिमेली राष्ट्रले उक्त सम्मेलनमा नेपालको सहभागिता नहोस् भन्ने चाहेका अभिव्यक्ति दिंदै परराष्ट्रमन्त्री श्रेष्ठले सार्वभौम र स्वतन्त्र मुलुकको कूटनीतिक मान्यताअनुसार सम्मेलनमा भाग लिन लागिएको जनाए ।
सम्मेलनमा न्युयोर्कस्थित राष्ट्रसंघीय नियोगका स्थायी प्रतिनिधि ज्ञानचन्द्र आचार्य, इरान मामला हेर्ने इस्लामावादस्थित राजदूत भरतराज पौड्याल, परराष्ट्र सचिव दुर्गाप्रसाद भट्टराई, शिष्टाचार महापाल निरन्जनमान सिंह बस्न्यातलगायत सहभागी हुने बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह अवस्थामा पुगेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा तीन लाख भन्दा बढि संक्रमित थपिएका