गैरकानूनी रुपमा बैंकिग कारोबार गर्ने गोरखा विकास बैंकका कर्मचारी पक्राउ

११ भाद्र २०६९, सोमबार २१:०६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ भदौ । गैरकानुनी तवरले ऋण लिने तथा दिने कार्यमा संलग्न रहेको आरोपमा प्रहरीले गोरखा डेभलेपमेन्ट बैंकका तत्कालीन कर्जा प्रमुख दीपक रानामगरलाई पक्राउ गरेको छ। केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरोबाट खटिएको टोलीले ४० वर्षीय रानामगरलाई वनस्थली चोकबाट पक्राउ गरी थप अनुसन्धान तथा कारवाहीको लागि महानगरीय प्रहरी परिसर हनुमानढोका पठाएको छ।

उनीसमेतको मिलोमतोमा मुना हाउजिङ एण्ड डेभलपमेन्ट कम्पनी प्रा. लि. र लुम्बिनी इन्फ्रास्ट्रक्चर डेभलपर्स प्रा.लि. लाई कर्जा प्रवाह गर्दा गलत धितो मुल्यांकन गराएको, बैंक ठग्ने नियतले झुक्याई ब्लुप्रिन्ट नक्सा प्रिन्ट वास्तविक जग्गा भन्दा बिलकुल फरक पर्ने गरी नक्कली कागजात खडा गरी कमसल जग्गा मुल्यांकन गरीगराई कर्जा लिने र दिने कार्यमा सहयोग गरी बैंकलाई रु. ११ करोड ६ लाख १८ हजार ४६९ बराबरको नोक्सानी पुर्‍याई बैंकलाई समस्याग्रस्त अवस्थामा पारी बैंकिङ कसुर तथा सजाय ऐन, २०६४ को दफा ७, ८, १३ र १४ बमोजिमको कसुरमा संलग्न रहेको प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट खुल्न आएको प्रहरीले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध