लडाकू छनौट प्रक्रिया भदौ २१ देखि

११ भाद्र २०६९, सोमबार २०:१९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ भदौ । चार महिनाभन्दा बढी अवधि गुजारेर सोमबार राजधानीमा बसेको सेना समायोजन विषेश समितिको बैठकले माओवादी लडाकुको अबरुद्ध भर्ना छनौट प्रक्रिया भदौ २१ गतेदेखि सुरु गर्ने निर्णय गरेको छ । बैठकले नागरिकताको जन्ममितिलाई मान्यता दिएर भर्ना प्रक्रिया सुरु गर्ने निर्णय गरेको समिति सदस्य रामशरण महतले जानकारी दिनुभयो ।
१८ वर्ष पुगेको दिनलाई भर्ना मिति आधार मान्ने सहमति भएको बताउंदै नेता महतले लडाकुको उमेर, शिक्षालगायतमा विवाद भएपछि भर्ना प्रक्रिया अबरुद्ध भएको थियो । बैठकपछि महतले लडाकुको समायोजनको गाँठो फुकेको प्रतिक्रिया दिनुभयो । लडाकुको उमेर, शिक्षालगायतमा विवाद उत्पन्न भएपछि गत असारमा सरकारले एकतर्फी रूपमा अघि बढाएको समायोजन प्रक्रिया अवरुद्ध छ भने माओवादी लडाकु समायोजनमा विवाद भएपछि रोकिएको प्रक्रिया सुरु गर्ने विषयमा आइतबार प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले प्रमुख दलका शीर्ष नेताहरुको बैठक बोलाउनसभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

दक्षिण पश्चिम चीनको तिब्बत स्वायत्त क्षेत्रको उच्च उचाई भएका स्थानहरूबाट नाग्कु शहरमा कूल १७ हजार ५५५ व्यक्तिलाई टाढा सारिने तिब्बती

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले संसद्मा विचाराधिन रहेको नागरिकता विधेयकलाई दलको सहमतिमा अघि बढाउने प्रयत्नमा सरकार लागेको बताउनुभएको छ । विधेयक अघि

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकालाई अमेरिकाको ‘स्टेट पार्टनरसिप प्रोग्राम’ एसपीपीमा आबद्ध नहुने निर्णय पठाएको छ । गृहमन्त्री वालकृष्ण खाँणका अनुसार एसपीपीमा

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव शंकर पोखरेलले नेपाली काँग्रेस नेतृत्वको गठबन्धनबाट समाजवाद सम्भव नुहने बताएका छन् । सोमबार नरबहादुर कर्मचार्य

आजको प्रमुख समाचार