दाइजो प्रथा अन्त्य गर्न बैश्यहरु अग्रसर

११ भाद्र २०६९, सोमबार १९:५९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ भदौ । राष्ट्रिय वैश्य युवा महासंघ नेपालले वैश्य जातिमा ब्याप्त रहेको दाइजो प्रथाको अन्त्यको लागि अभियान सञ्चालन गर्ने भएको छ । महासंघले राष्ट्रिय पहिचान, जातीय स्वाभिमान, समग्र विकास र आत्मसम्मानका लागि सम्पूर्ण वैश्य समुदायहरुले अन्तर्जातीय विवाह फुकुवा र दाइजो प्रथाको अन्त्यको लागि अभियान सञ्चालन गर्ने घोषणा गरेको हो ।
वैश्य समुदायका जातजातीमा रहेको डरलाग्दो समाजिक कुप्रथा दाइजोका कारण अनाहकमा चेलीहरुको हत्या गरिने र आजिवन दुःख झेलीरहनु पर्ने अवस्थाको अन्त्यको लागि अधिराज्यका जिल्ला र वडा–वडामा संगठन विस्तार गरी दाइजो प्रथाको अन्त्यका लागि अभियान सञ्चालन गर्ने राजधानीमा सोमबार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा महासंघका उपत्यका–अध्यक्ष कपिलदेव साहले जानकारी दिए । महासचिव नविन महतो, सचिव शशी साहले पनि आपसी भाइचारा विकास गर्दै दाइजो जस्तो कुप्रथाको आफ्नो समूदायबाट अन्त्य गर्ने प्रतिवद्धता ब्यक्त गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट बच्न अनलाइन कक्षा चलाउन सूचना प्रविधि क्षेत्रको पूर्वाधार विकास गरिनुपर्नेमा जोड दिइएको छ । सुशील कोइराला मेमोरियल

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर

धनकुटा । धनकुटाको महालक्ष्मी नगरपालिकामा करेन्ट लागेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । मोवाइल चार्ज गर्ने क्रममा विद्युत लाइनमा हाइभोल्टेज

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या