राष्टपति समक्ष चार अध्यादेश सिफारिस गर्ने मन्त्रिपरिषद्को निर्णय

११ भाद्र २०६९, सोमबार १९:३० मा प्रकाशित

काठमाडौं, भाद्र ११ । विपक्षी दलहरुको बिरोधको बबजुदे मन्त्रिपरिषद् वैठकले राष्टपति समक्ष चार अध्यादेश सिफारिस गर्ने निर्णय गरेको छ ।
प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालय िसंहदरबामा सोमबार साँझ बसेको वैठकले चार अध्यादेश स्वीकृतिका लागि राष्ट्रपति समक्ष पठाउने निर्णय गरको हो । वैठकले सिफारिस गरेका विधयेकहरुमा शिक्षा सेवा ऐनको आठौँ संशोधन स्वास्थ्य सेवा ऐन चौँथो संशोधन निजामती सेवा ऐनको तेस्रो संशोधन र  बेपत्ता नागरिक खोजबिन आयोग गठन गर्ने सम्बन्धी विधयेक सिफारिस गरेको हो । यस्तै वैठकले नेपाल प्रहरीको विभिन्न पदमा एक हजार ४१ दरबन्दी थप गर्ने निर्णय पनि गरेको छ । वैठकले सहसचिव विनोदकुमार देवकोटालाई सचिवमा बढुवा गर्ने निर्णय पनि गरेको छ । सर्वोच्च अदालतका न्ययाधिश रणबहादुर बमको हत्या सम्बन्धमा छानविन गर्न गठन भएको समितिको म्याद १ महिना थप गर्ने निर्णय पनि वैठकले गरेको छ । वैठकले नेपाली सेनाका कामुप्रधान सेनापति गौरवशमशेर जवारालाई प्रधानसेनापतिमा नियुक्त गर्नलागि राष्ट्रपति समक्ष सिफारिस गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री