संकट समाधानका लागि राष्ट्रिय सहमतिको विकल्प छैन: प्रचन्ड

११ भाद्र २०६९, सोमबार १९:१८ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही ११ भदौ: एकिकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल(प्रचण्ड)ले विद्यमान राजनीतिक संकटको समाधानका लागि राष्ट्रिय सहमतिको विकल्प नभएको बताएका छन । सोमबार बुटवलमा क्रान्तिकारी पत्रकार संघ द्वारा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा प्रचण्डले उक्त कुरा बताएका हुन । उनले सवै पक्षको जित हुने खालको सहमतिको विन्दु खोज्ने अभ्यास भैरहेको पनि बताएका छन । नयाँ निर्वाचनका लागि आवश्यक पर्ने संविधान संशोधनको प्रकृया थाल्ने, राष्ट्रिय सहमतिको सरकारको बनोट र जेठ १४ अघि संविधान निर्माणको क्रममा नटुंगीएका विवादका विषयमा सहमति खोज्ने कुरामा सवैदलका शिर्ष नेताहरु सहमत भएको उनको भनाई छ । त्यसका लागि समन्वय गर्ने जिम्वेवारी सवै दलका शिर्ष नेताहरुको वैठकले आफूलाई दिए अनुरुप सोमबार देखि नै आफूले नेपाली कांग्रेस र नेकपा एमालेका नेताहरुसंग छलफल थाल्ने कुरा समेत प्रचण्डले बताए । उनले प्रधानमन्त्रीले राजिनामा नदिएको कारणले नभई उक्त विषयहरुमा सहमति नभएकाले राजनीतिक संकटको समाधान ननिस्किएको दावी समेत गरेका छन । उनले आफ्नो अध्यक्षतामा गठन भएको संघीयता पक्षधर मोर्चाको खारेज गर्न असहमति समेत प्रकट गरेका छन । एनेकपा माओवादी अवध राज्य समितीका पदाधिकारी एवं अगुवा कार्यकर्ताहरुलाई प्रशिक्षण दिन यहाँ आएका प्रचण्ड सोमबार नै राजधानी फर्केका छन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले आसन्न १४औँ महाधिवेशनको सन्दर्भमा पार्टीको क्रियाशील सदस्यताको विवरण केन्द्रमा बुझाउने समयावधि पुनःथप गरेको छ । जिल्ला

काठमाडौं । हालै भारत भ्रमणबाट फर्किएका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाह दम्पतीलाई कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । आइतबार स्वादेश फर्किएका उनीहरुले

काठमाडौं । सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) ले ३२ जना सांसदको पद खोस्न सूचि तयार पारेको छ । संघीय

काठमाडौं । अर्थमन्त्री विष्णुप्रसाद पौडेलले गैरआवसिय नेपालीहरुलाई नेपालमा पूँजीसँगै सिप र प्रविधि पनि भित्राउन आग्रह गरेका छन् । अर्थ मन्त्रालय