वर्तमान सरकारले सत्ता नछोड्ने पुनको उद्घोष

११ भाद्र २०६९, सोमबार १३:११ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ भदौ । गोलमेच सम्मेलनमा राजावादीले पनि स्थान पाउने हुनाले त्यस्तो सम्मेलन अहिलेको अवस्थामा गर्न नुहने धारणा माओवादी नेता तथा अर्थमन्त्री बर्षमान पुनले अघिसारेका छन् । दाङको भालुवाङमा क्रान्तिकारी पत्रकार संघले आयोजना गरेको एक कार्यक्रममा बोल्दै मन्त्री पुनले नेकपा माओवादीले पूर्वराजा तथा राजावादीहरुलाई सहयोग पुर्याउने उद्देश्यले नेकपा माओवादलिे गोलमेच सम्मेलनको रटान लगाएको आशय प्रकट गरे ।
मन्त्री पुनले जारी राजनितिक गतिरोधलाई हटाउन नयाँ निर्वाचन वा छोटो समयका लागि संविधानसभा पुनस्र्थापना गरेर अघि वढ्नुको बिकल्प नरहेको तर्क गर्दै बिबादीत बिषय र अबको निकासका लागि जनताको माझमा जानु पनि एउटा बिकल्प हुने उल्लेख गरे ।
जसले जहां जे भनेर रोइकराई गरे पनि सरकारको राजीनामा आउने कुनै सम्भावना नरहेको उनको कथन थियो । प्रचण्डले कांग्रेसको नेतृत्व स्वीकार नगर्ने उद्घोष गरिरहेकै परिवेशबीच पुनले संबिधान निर्माणमा सहमति जुटे काङग्रेसकै नेतृत्व राष्ट्रिय सरकार बन्न सक्ने अभिव्यक्ति पनि दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

धनगढी । नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले कैलालीका दुई पालिकामा जित हासिल गरेको छ । ०७२ मा टीकापुरमा भएको घटनाको आरोपमा जेलजीवन

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री विश्‍वप्रकाश शर्माले स्थानीय तह निर्वाचनको परिणाम ‘उत्साहजनक’ आएको बताएका छन् । परिणाम उत्साहजनक आउनुलाई उनले

बुटवल । स्थानीय तह निर्वाचनमा लुम्बिनी प्रदेशका ७१ वटा स्थानीय तहको नतिजा सार्वजनिक भएको छ । लुम्बिनीका १०९ पालिका मध्ये ७१

लमजुङ । लमजुङको क्व्होलासोंथार गाउँपालिकामा नेकपा एमालेले ‘क्लिन स्वीप’ गरेको छ । एमालेका उपमहासचिव एवं गण्डकी प्रदेशका संस्थापक मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा

आजको प्रमुख समाचार