बागबजारमा यौनजन्य क्रियाकलाप गर्न प्रतिबन्ध

११ भाद्र २०६९, सोमबार ०६:३४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ भदौ । यौनजन्य क्रियाकलाप न्युनीकरण गर्ने उद्देश्यले राजधानीको बागबजार क्षेत्रका गेष्टहाउसहरुमा आचारसंहिता लागू गरिएको छ । नेपाल गेष्टहाउस व्यावसायी संघद्वारा आइतबार आयोजित अन्तरक्रिया कार्यक्रममा विशेषगरी बागबजार क्षेत्रमा यौनजन्य क्रियाकलाप बढेकोले त्यसलाई न्युनिकरण गर्दै समाप्त पार्न भन्दै सातबुंदे आचारसंहिता ल्याइएको छ । बागबजार क्षेत्रमा मात्रै करिब ६० गेष्टहाउसहरु छन् ।
आचारसंहितामा गेष्टहाउसमा बसाउनुअघि हरेक पाहुनाको फोन नंबरसहित स्पष्ट परिचय खुल्ने गरी नाम दर्ता गराउनु पर्ने, यौन बिकृतिमा लागेका तथा लागू औषधका दुव्र्यसनी, टोलक्षेत्रमा आतंक मच्चाउने जोकोहीलाई भाडामा कोठा उपलब्ध नगराउने उल्लेख गरिएको छ । यस्तै विद्यालय र कलेजको पोसाकमा आउने युवालाई कोठा उपलब्ध नगराएने, होटलमा आउने पाहुनालाई उनीहरुले पालना गर्नुपर्ने नियम बुंदागत रुपमा सूचना पाटीमा लेखि बुझाउने, आफूले गरेको पेसाप्रति आफैलाई गर्व महसुस हुने वातावरण सिर्जना गराउने पनि आचारसंहितामा उल्लेख गरिएको छ । आचारसंहितामा सुरक्षा निकायबाट हुने जांचलाई सहयोग पुर्याउने र समय–समयमा हुने आपराधिक घटनालाई ध्यानमा राखी कुन प्रहरी अधिकृत आएर जांच गरेको हो जांच गरेको हस्ताक्षर गराउने र व्यावसायीले आचारसंहिताको पूर्ण रुपमा पालना गर्नुपर्ने लगायतका बुंदाहरु उल्लेख गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं। सभामुख अग्नि सापकोटाविरुद्ध परेको मुद्दामा सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले बुधबार सुनुवाइ गरेन ।प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरा नेतृत्वको संवैधानिक इजलासमा

जिल्लाको दिपायल सिलगढी नगरपालिका–७ तथा पूर्वीचौकी गाउँपालिका–१ को सीमाक्षेत्र बुढोबाँज भन्ने ठाउँमा बेवारिसे अवस्थामा एक महिलाको शव फेला परेको छ

काठमाडौं । चैत्र शुक्ल नवमीका दिन मर्यादा पुरुषोत्तम भगवान् रामचन्द्रको सम्झनामा मनाइने ‘रामनवमी’ पर्व आज देशभरि श्रद्धा र भक्तिपूर्वक पूजा

काठमाडौं- प्रत्येक वर्ष चैत्र शुक्ल अष्टमीका दिन मनाइने चैते दशैँ पर्व आज नेपालीले घर घरमा नवदुर्गा भगवतीको पूजा आराधना गरी