एमाओबादीलाई ठेगान लगाउने खाणको चेतावनी

११ भाद्र २०६९, सोमबार ०१:०१ मा प्रकाशित

 रुपन्देही । नेपाली कांग्रेसका केन्द्रिय सदस्य बालकृष्ण खांणले एमाओबादीलाई ठेगान लगाउन आन्दोलन गर्ने चेतावनी दिनुभएको छ । सरकारी साधन स्रातको चरम दुरुपयोग गर्दै सर्बसत्ताबालको सपना देखेको माओबादीलाई जनताको आन्दोलनले ठेगान लगाउने बताउनुभएको हो । राणाशासन, पञ्चायत, तथा निरंकुश राजतन्त्रलाई ठेगान लगाएका नेपाली जनताले कुनैपनि निरंकुश शासन स्विकार नगर्ने बताउनुभयो । रुपन्देहीको बुटवल वडा नं १४ को क्रियाशिल सदस्यता बितरण कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै युवा नेता खांणले एमाओबादीको तानाशाह प्रबृत्तिको अब जनताले छिट्टै टुंगो लगाउने बताउनुभयो । बर्तमान राजनीतिक निकासका लागि २ वटा बिकल्प मात्र रहेको उहाको भनाई छ । उहाले सहमति एउटा र अर्काे जनमत संग्रह बिकल्पको रुपमा रहेको औंल्याउनुभयो । आफ्नो पार्टीले राष्ट्रिय सहमतिका लागि एमाओबादीसंग अन्तिम आग्रह गर्दा पनि माओबादी सत्ता स्वार्थका कारण सहमतिमा नआएको उहाको तर्क छ । एकिकृत माओबादी राजनीतिमा असफल साबित भैसकेकाले उसले अब सरकार चलाउने हैसियत नराख्ने उहाँको भनाई थियो ।
अर्का केन्द्रिय सदस्य बाबुराम रानाले पार्टीमा अनुशासन आर्दश र सिद्धान्तको अझैपनि कमी रहेकोमा चिन्ता ब्यक्त गर्दै युवापुस्तालाई पार्टीको आदर्शमा लाग्न आग्रह गर्नुभयो । पूर्व बिधायक सूर्य प्रसाद प्रधानले लोकतन्त्रको बिकल्प लोकतन्त्र नै भएको बताउनुभयो । उहाले कांग्रेसलाई लोकतन्त्रको धरोहर बनाउनुपर्नेमा जोड दिनुभयो । बुटवल वडा नं १४का बुथ सभापति रत्ना बहादुर रानाको सभापतित्वमा भएको कार्यक्रममा सहासमिति सदस्य सोमनाथ शर्मा, युवराज गिरी, बिना गुरुङ, उदयराज काफ्ले, क्षेत्रिय सचिब काजिमान श्रेष्ठ, नगर सभापति खेलराज पाण्डे, जिल्ला सदस्य हरिध्वज मल्ल, मधु राई लगायले बोल्दै पार्टीलाई एक ढिक्का बनाएर अगाडि बढाउन माग गरे । सो अबसरमा आजिबन पार्टीमा जीवन अर्पण गर्ने ८ जना बयोबृद्धलाई दोसल्ला र प्रमाणपत्र सहित सम्मान गरिएको थियो । ८४ बर्ष पूरा गरेका स्थानिय तारा ब थापा, डिनामणि भट्टराई, नामदेब उपाध्याय, भक्त ब शाहि, जयकला आचार्य, सरस्वती सापकोटा, पूर्ण ब छन्त्याल र भूमिनन्न काफ्ले रहेको छन् । कार्यक्रममा १ सय ७५ जना लाई क्रियाशिलताको प्रमाणपत्र प्रदान गरिएको थियो । कार्यक्रममा १ दर्जन बढि युवा नेपाली कांग्रेसमा प्रबेश गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । भारतले नेपाललाई १.७ लाख टन युरिया र डायमोनियम फोस्फेट (डीएपी) मल सहयोग गर्ने भएको छ । टाइम्स अफ

यातायात व्यवस्था विभागले जेठ ४ गतेबाट लागू हुने गरी सार्वजनिक यातायातको भाडा वृद्धि गरेको छ। विभागले मङ्गलबार सूचना जारी गर्दै

नेपालमा ४७ लाख मानिसमा उच्च रक्तचापको समस्या रहेको अनुमान छ । विश्व उच्च रक्तचाप दिवसका अवसरमा स्वास्थ्य सेवा विभागले यहाँ

बलेवा । बागलुङको बडिगाड गाउँपालिका–१ का ५३० घरमा एउटै आयोजनाको भर परेर पानी खानुपर्छ । त्यो पनि १२ किमी परको

आजको प्रमुख समाचार