नयां रणनीतिका साथ एमाले गाउं पस्ने पोखरेलको दाबी

१० भाद्र २०६९, आईतवार १८:५६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० भदौ । एमालेका सचिव शंकर पोखरेलले व्यवस्थापिका संसदको निर्वाचन गरेर त्यसले नै संविधान निर्माणका बाँकी कामलाई पूरा गर्नुपर्ने तर्क प्रस्तुत गरेका छन् । आइतबार प्युठानको विजुवारमा भएको पत्रकार सम्मेलनमा मन्तव्य राख्दै पोखरेलले अब जनताको विचमा जानुको विकल्प नभएको बताए ।
निर्वाचनलाई विवादको विषय बनाउन नहुने सुझाव दिंदै उनले विगतका सहमतिबाट माओवादी पछि हटेकाले अन्तिम समयमा संविधान निर्माण अबरुद्ध भएको दाबी पनि गरे । माओवादीले जातीय राज्य लाद्न खोज्दा संविधानसभाले संविधान दिन नसकेको उनको भनाइ थियो । पोखरेलले सेना समायोजन र पुनःस्थापना दुई वटा विकल्पको बीचमा माओवादी नेताले नै लडाकुलाई सम्पत्ति मोह देखाएकोले सवैले अवकास रोजेको बताए ।
नयाँ विचार र रणनीतिका साथ एमाले अब गाउँ गाउँमा जाने उद्घोष गरेका नेता पोखरेलले सत्तारुढ दलले गठन गरेको मोर्चाले विपक्षीदलहरुलाई वार्तामा ल्याउने भन्दा मुठभेडको अवस्था निम्त्याउने बताउँदै सरकारमा रहने र सडकबाट विचारको प्रतिवाद गर्ने कुरा कदापी स्वीकार्य नहुने तर्क गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ ।नेपाली कांग्रेसको १४औं महाधिवेशनअन्तर्गत अहिले विभिन्न जिल्लामा पालिका तहको अधिवेशन जारी छ । शनिबारदेखि ५४ जिल्लामा पालिका तहको अधिवेशन

काठमाडौं । जसपा नेता डा. बाबुराम भट्टराईले पाँच ‘स’को सपना देखेर एकीकृत माओवादी त्यागेको ६  वर्ष पूरा भएको छ । संविधान

काठमाडौं । यदि संसद् सचिवालयमा कार्यरत एक महिलासँग अन्तरंग सम्बन्ध जोडिएको घटना सार्वजनिक नभएको कृष्णबहादुर महराले अहिले माओवादी केन्द्रमा ठूलै

काठमाडौं ।सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकमा मन्त्रिपरिषद् विस्तारका लागि नयाँ मन्त्री नियुक्त गर्नुअघि राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेशबारे निर्णय गर्नुपर्ने सहमति भएको छ ।