‘चुरे मन्त्री’को बेग्लै चुरीफुरी

१० भाद्र २०६९, आईतवार १८:२३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० भदौ । मदिरा र महिला भनेपछि भुतुक्कै हुने मन्त्रीका रुपमा कहलिन थालेका महिला बालबालिका तथा समाज कल्याण मन्त्री बद्रीप्रसाद न्यौपानेको पद धरापमा परेको चर्चा चलिरहेकै बेला न्यौपानेले समग्र मधेस एक प्रदेश नहुने विषयमा सहमति भएपछि मात्रै आफ्नो दल सत्तारुढ गठबन्धनमा सहभागी भएको दाबी गरेका छन् । समग्र मधेस एक प्रदेशप्रति असहमति जनाउँदै सुरु भएको चुरेभावर क्षेत्रका जनताको आन्दोलनबाट स्थापित चुरेभावर राष्ट्रिय एकता पार्टी नेपालका महासचिव रहेको दाबी गर्ने मन्त्री न्यौपानेको पार्टीमा विभिन्न तीन गुट ‘चुरे मन्त्री’को बेग्लै चुरीफुरी काठमाडौं, १० भदौ । मदिरा र महिला भनेपछि भुतुक्कै हुने मन्त्रीका रुपमा कहलिन थालेका महिला बालबालिका तथा समाज कल्याण मन्त्री बद्रीप्रसाद न्यौपानेको पद धरापमा परेको चर्चा चलिरहेकै बेला न्यौपानेले समग्र मधेस एक प्रदेश नहुने विषयमा सहमति भएपछि मात्रै आफ्नो दल सत्तारुढ गठबन्धनमा सहभागी भएको दाबी गरेका छन् । समग्र मधेस एक प्रदेशप्रति असहमति जनाउँदै सुरु भएको चुरेभावर क्षेत्रका जनताको आन्दोलनबाट स्थापित चुरेभावर राष्ट्रिय एकता पार्टी नेपालका महासचिव रहेको दाबी गर्ने मन्त्री न्यौपानेको पार्टीमा विभिन्न तीन गुट देखिएका छन् भने प्रत्येक गुटले आफूलाई आधिकारिक भएको दाबी गर्दै आएको छ । राजधानीमा आइतबार आयोजित एक कार्यक्रममा मन्त्री न्यौपानेले पहिचानसहितको संघीयता आफूहरुलाई स्विकार भए पनि त्यो भौगोलिक र सांस्कृतिक पहिचानको आधारमा हुनुपर्ने तर्क गरे । पार्टीबाट निस्कासित भूमिराज निरौला, शिवप्रसाद तामाङ र श्याम श्रेष्ठ भनिने हेमनारायण श्रेष्ठले कथित महाधिवेशन गर्ने भनेर आमसञ्चार माध्यमको दुरुपयोग गरी भ्रम फैलाएको भन्दै मन्त्री न्यौपानेले उक्त भ्रममा नपर्न आग्रह गरेका थिए भने हालै सम्पन्न पार्टीको केन्द्रीय भेलाले रिक्त केन्द्रीय सदस्य पदमा ९ जना नयाँ सदस्य मनोनयन गर्ने निर्णय गरेको पनि उनले जनाए । देखिएका छन् भने प्रत्येक गुटले आफूलाई आधिकारिक भएको दाबी गर्दै आएको छ । राजधानीमा आइतबार आयोजित एक कार्यक्रममा मन्त्री न्यौपानेले पहिचानसहितको संघीयता आफूहरुलाई स्विकार भए पनि त्यो भौगोलिक र सांस्कृतिक पहिचानको आधारमा हुनुपर्ने तर्क गरे । पार्टीबाट निस्कासित भूमिराज निरौला, शिवप्रसाद तामाङ र श्याम श्रेष्ठ भनिने हेमनारायण श्रेष्ठले कथित महाधिवेशन गर्ने भनेर आमसञ्चार माध्यमको दुरुपयोग गरी भ्रम फैलाएको भन्दै मन्त्री न्यौपानेले उक्त भ्रममा नपर्न आग्रह गरेका थिए भने हालै सम्पन्न पार्टीको केन्द्रीय भेलाले रिक्त केन्द्रीय सदस्य पदमा ९ जना नयाँ सदस्य मनोनयन गर्ने निर्णय गरेको पनि उनले जनाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

डडेल्धुरा । सातवटा स्थानीय तह रहेको डडेल्धुराका पाँच स्थानीय तहमा नेपाली कांग्रेसले विजय हासिल गरेको छ । यहाँका दुई नगरपालिका

काठमाडौं । नेकपा (माओवादी केन्द्र) काठमाडौं उपत्यकाको तीन जिल्लामा रहेका स्थानीय तहको नेतृत्वमा शून्य हुने देखिएको छ । उपत्यकाको काठमाडौं,

धनगढी । नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले कैलालीका दुई पालिकामा जित हासिल गरेको छ । ०७२ मा टीकापुरमा भएको घटनाको आरोपमा जेलजीवन

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री विश्‍वप्रकाश शर्माले स्थानीय तह निर्वाचनको परिणाम ‘उत्साहजनक’ आएको बताएका छन् । परिणाम उत्साहजनक आउनुलाई उनले

आजको प्रमुख समाचार