आफू प्रधानमन्त्री नरहेको घोषणा गर्न गजुरेलको आग्रह

१० भाद्र २०६९, आईतवार १२:१८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० भदौ । नेकपा-माओवादीका उपाध्यक्ष सीपी गजुरेलले प्रधानमन्त्रीले राजीनामा नदिएसम्म सहमतिको संभावना नभएको बताएका छन् । नेपाल संघीय जनगणतान्त्रिक मोर्चा पाल्पाले शनिबार आयोजना गरेको सर्वपक्षिय गोलमेच सभामा नेता गजुरेलले राजनीतिक निकासको पहिलो सर्त प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईको राजीनामा माब भएको तर्क अघिसारेका हुन् ।

बाबुरामलाई राखेर सहमति हुनै नसक्ने तर्क गदै उनले बाबुरामले प्रधानमन्त्रीको कुर्सीबाट नहटी धरै नपाउने जिकीर गर्दै सहमति नगरे कुर्सी छोड्दिनं भन्ने प्रधानमन्त्रीको तर्क केटाकेटीको जस्तो भएको बताए । बाबुरामले अब राजीनामा दिइरहनु नपर्ने फगत म अब प्रधानमन्त्री छैन भनेर घोषणा गरिदिए पुग्ने नेकपा-माओवादीका उपाध्यक्ष गजुरेलको भनाई थियो ।

कार्यक्रममा बोल्दै गजुरेलले संविधानसभा पुनःस्थापना गर्न नहुने तर्क गरे । उनले पुनःस्थापनाको पक्षमा नभई गोलमेच सम्मेलन गर्नुपर्नेमा जोड दिंदैएमाओवादी, कांग्रेस, एमाले र मधेशी मोर्चाको सिण्डिकेटका कारण संविधान बन्न नसकेको आरोप लगाए । “प्रधानमन्त्रीको राजीनामासँगै चार दलको सिण्डिकेट तोड्नुपर्छु उनले भने, ुतिनै चार दलका नेताका कारण मुलुक संकटमा फसेको हो ।” उनले विगतमा जो-जसले संविधानसभा भङ्ग गरेर देशलाई भड्खालोमा हाले अहिले उनीहरुले नै ठूलो कुरा गर्दै हिड्नु लाजमर्दो भएको बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

काठमाडौँ । नक्कली पीसीआर रिपोर्ट दिने सुरिया हेल्थ केयरको लाइसेन्स निलम्बन गरिएको छ । राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशालाले नक्कली रिपोर्टका बारेमा

काठमाडौं । आज देशका धेरैजसो स्थानमा बिहानैदेखि वर्षा भइरहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ। देशका विभिन्न क्षेत्रमा आज

काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा (एमाले) अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेता माधवकुमार नेपालबीच लामो समयको संवादहीनता तोडिएसँगै राजनीतिक