शिक्षामन्त्रालयको भ्रष्टाचारमा मन्त्रीका बाबुछोरी नै संलग्न

१० भाद्र २०६९, आईतवार १२:१३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० भदौ । सीटीईभीटीमा भएको भ्रष्टाचारबारे एकपछि अर्कोगरी खुलासा हुन थालेपछि शिक्षामन्त्री दिनानाथ शर्मा तनावमा परेका बुझिएको छ । मिडियामा आएका सबै समाचार आधारहीन भन्दै मन्त्री शर्माले त्यहांको आर्थिक चलखेलको बचाउ गर्ने भरमग्दुर प्रयास गर्न थालेका छन् ।
मन्त्री भएपछि शिक्षामन्त्री दीनानाथ शर्माले वषौँदेखि अस्वीकृत ५ वटा नर्सिङ क्याम्पसलाई सम्बन्धन दिएका थिए भने पहिला सम्बन्धन नदिनु र अहिले दिनुको कारणबारे उनी र उन सम्बन्धित कर्मचारी कसैले पनि चित्तबुझ्दो जबाफ दिन सकेका छैनन् । स्मरण रहोस्, शिक्षामन्त्री सीटीईभीटीको अध्यक्ष पनि हुन् । सीटीईभीटीमा हुने अनियमिमताको केही भाग मन्त्रालयसम्म पुग्ने कुरा गलत भएको उनको तर्क छ । तर उनले संस्था सम्बन्धनको पुराना निवेदन कार्यान्वयन नै नगरी आर्थिक चलखेलकै कारण नयां संस्था सम्बन्धनका आवेदन लिएका स्रोतको दाबी छ ।
मन्त्री शर्माले गरेको भ्रष्टाचारका बारेमा माओवादीनिकटका अखबारहरुले नै सर्वप्रथम खुलासा गरेका थिए भने अहिले पनि शिक्षामन्त्रालय भित्रका भ्रष्टाचारका नयांनयां खुलासा सो पार्टीसम्बद्ध छापाहरुले प्रकाशित गरिरहेका छन् । बाबुको आडमा मन्त्री शर्माकी छोरीले वार्गेनिङ गरेर पैसा असुलिरहेको उनीहरुले समाचारमा दाबी गर्दैआएका छन् । हालै मात्र पनि मन्त्रीपुत्रीले काठमाडौं विश्वविद्यालयका उपकुलपति सुरेशराज शर्मालाई फोन गर्दै एमबीबीएसमा भर्ना गर्ने विद्यार्थीहरूको नाम टिपाएकी ती माओवादीनिकट प्रकाशन जनआह्वानले जनाएको छ । समाचारमा भनिएअनुसार मन्त्रीको स्वकीयसचिवको जिम्मेवारीसमेत लिएकी कल्पना शर्माले विद्यार्थीहरूका अभिभावकसँग पैसा लिँदै भर्नाको ठेक्का लिने गरेकी छिन् । बताइएहनुसार छोरीले मात्रै नभई मन्त्री शर्माले पनि आर्थिक लाभ लिने गरेका छन् । यतिबेला मन्त्री शर्माले आफूलाई चोखो देखाउन जतिसुकै हरकत गरे पनि उनी भ्रष्टाचारको आहालमा राम्रैसंग डुबिसकेका छन् । निश्पक्ष छानबिन हुने हो भने उनका सबै करतुतहरु छरप्रष्ट हुने शिक्षामन्त्रालयकै एक कर्मचारीले जनाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह अवस्थामा पुगेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा तीन लाख भन्दा बढि संक्रमित थपिएका