आफू प्रधानमन्त्री नरहेको घोषणा गर्न गजुरेलको आग्रह

१० भाद्र २०६९, आईतवार ०८:१२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० भदौ । नेकपा-माओवादीका उपाध्यक्ष सीपी गजुरेलले प्रधानमन्त्रीले राजीनामा नदिएसम्म सहमतिको संभावना नभएको बताएका छन् । नेपाल संघीय जनगणतान्त्रिक मोर्चा पाल्पाले शनिबार आयोजना गरेको सर्वपक्षिय गोलमेच सभामा नेता गजुरेलले राजनीतिक निकासको पहिलो सर्त प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईको राजीनामा माब भएको तर्क अघिसारेका हुन् ।
बाबुरामलाई राखेर सहमति हुनै नसक्ने तर्क गदै उनले बाबुरामले प्रधानमन्त्रीको कुर्सीबाट नहटी धरै नपाउने जिकीर गर्दै सहमति नगरे कुर्सी छोड्दिनं भन्ने प्रधानमन्त्रीको तर्क केटाकेटीको जस्तो भएको बताए । बाबुरामले अब राजीनामा दिइरहनु नपर्ने फगत म अब प्रधानमन्त्री छैन भनेर घोषणा गरिदिए पुग्ने नेकपा माओवादीका उपाध्यक्ष गजुरेलको भनाई थियो ।

कार्यक्रममा बोल्दै गजुरेलले संविधानसभा पुनःस्थापना गर्न नहुने तर्क गरे । उनले पुनःस्थापनाको पक्षमा नभई गोलमेच सम्मेलन गर्नुपर्नेमा जोड दिंदैएमाओवादी, कांग्रेस, एमाले र मधेशी मोर्चाको सिण्डिकेटका कारण संविधान बन्न नसकेको आरोप लगाए । ुप्रधानमन्त्रीको राजीनामासँगै चार दलको सिण्डिकेट तोड्नुपर्छु उनले भने, ुतिनै चार दलका नेताका कारण मुलुक संकटमा फसेको हो ।ु उनले विगतमा जो-जसले संविधानसभा भङ्ग गरेर देशलाई भड्खालोमा हाले अहिले उनीहरुले नै ठूलो कुरा गर्दै हिड्नु लाजमर्दो भएको बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लण्डन । कोरोना संक्रमणले तीन साताभित्र विदेशमा पछिल्ला तीन साताभित्र थप ३९ जना नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौँ । नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले माधवकुमार नेपाललगायतलाई पार्टीमा कुनै ठाउँ नभएको बताएका छन् । काठमाडौँ जिल्ला कमिटीको

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)को संसदीय दलको नेतामा उपेन्द्र यादव चयन हुनुभएको छ । सो पार्टीले नेता नवराज सुवेदीको

काठमाडौं । मदन पुरस्कार २०७७ को प्रारम्भिक सूचीमा ९ वटा पुस्तक परेका छन् । मदन पुरस्कार गुठीले शुक्रबार ९ वटा