सत्ताधारी गठबन्धन अमान्य घोषित

१० भाद्र २०६९, आईतवार ०७:०४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १० भदौ । सरकारविरुद्ध आन्दोलनमा उत्रिएका कांग्रेस र एमालेले एकीकृत नेकपा माओवादी नेतृत्वको संघीय लोकतान्त्रिक गणतान्त्रिक गठाबन्धनलाई अस्वीकार गर्ने घोषणा गरेका छन् । दुई दलले सो गठबन्धनको हैसियतमा वार्तामा समेत नबस्ने गरी अमान्य घोषणा गरेका हुन् । मोर्चा गठन गरेर सत्तारुढ दल नै मुलुकमा द्वन्द्व निम्त्याउन उद्यत् रहेको ठहर गर्दै दुई प्रमुख दलहरुले शनिबार मोर्चाको हैसियतलाई अमान्य गर्ने निर्णय गरेका हुन् ।
डिल्लीबजारस्थि भोजनगृहमा बसेको दुई दलको बैठकले मोर्चा गठन गरेर १२ बुंदे समझदारीदेखिको सम्झौता तोडर एक्लै अगाडि बढ्न खोजेकोले उनीहरुसंग मोर्चाको हैसियतमा कुनै पनि प्रकारको वार्ता तथा औपचारिक बैठक र संवाद नगर्ने निश्कर्ष निकालेको हो ।
मोर्चाको नेतृत्व गरिरहेका एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष प्रचण्डले अबदेखि आयन्दा कांग्रेस–एमालेलगायतका विपक्षीहरुसंग गठबन्धनको हैसियतमा मात्रै वार्ता हुनसक्ने घोषणा गरेका थिए । मोर्चासंग गरिएको सहमति मात्रै मान्य हुने दाहालको घोषणालाई खारेज गरेर दुई दलले सहमतिका निम्ति पुरानै दलीय हैसियतमा मात्रै वार्ता हुन सक्ने निश्कर्ष निकालेका हुन् ।
संघीयतावादी र गैरसंघीयतावादी भनी कित्ताकाट गरेर विश्वासको संकट खडा गरेको र दलहरुबीच यसरी विभाजनको रेखा कोरेर अन्ततः मुलुकलाई नै विभाजन गर्न खोजेकोसम्मका आरोप पनि विपक्षी दलका कतिपय नेताहरुले लगाएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप १७३६ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ। मंगलबार स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रले सरकारलाई दिएको समर्थन यथावत् राखेको छ । माओवादी केन्द्र स्थायी कमिटीको मंगलबार बसेको बैठकले समर्थन

काठमाडौं । नेकपा एमालेका बरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालसहित संघका २७ र प्रदेशका ५ सांसदलाई पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले स्पष्टीकरण

काठमाडौं । काठमाडौंमा जारी त्रिकोणात्मक टी–२० सिरिज अन्तर्गत नेपाल नेदरल्यान्ड्ससँग ३ विकेटले पराजित भएको छ । नेपालले दिएको २ सय