अफगानिस्तानमा पाकिस्तानका तालिवान प्रमुख मारीए

९ भाद्र २०६९, शनिबार १९:२६ मा प्रकाशित

अफगानिस्तान, ९ भदौ । अफगानिस्तानमा नेटो सेनाले गरेको हवाई आक्रमणमा पाकिस्तानका तालिवान प्रमुख मारीएका छन् ।
पाकिस्तानमा तालिवान अन्र्तगत अन्र्तगतका चरमपिथं गुट तेहेरीक ए पाकिस्तानका कमाण्डर महल्वी ददुल्लाह मारीएको अन्र्तराष्ट्रिय समाचार संस्थाहरुले बताएका छन् । तालिवान बिरुद्ध नेटो सेनाले गरेको हवाई आक्रमणमा उनी सहित अन्य १२ जना तालिवान लडाकु मारीएको गठबन्धन सेनाका प्रवत्ताले जनाएका छन् । कुनार प्रान्तमा गरीएका २ छुट्टा छुट्टै आक्रमणमा कमाण्डरका सहायकको पनि ज्यान गएको नेटोले जनाएको छ । घटनामा अन्य ७ लडाकु घाईते भएका छन् । कुनार प्रान्तका प्रहरी प्रमुखले मारीने सबै पाकिस्तानका तालिवान लडाकु रहेको बताएका छन् । पाकिस्तान र अफगानिस्तान सिमाका बीचमा तालिवानले आफ्ना गतिबिधी संचालन गर्ने भएकाले पनि सिमा क्षेत्र सदैब तनावमा रहने गर्दछ । यसैबीच पाकिस्तानमा अमेरीकी मानवरहित बिमान ड्रोन हमलामा परी शुक्रवार १६ व्यक्ति मारिएको पाकिस्तानी सेनाले बताएका छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

विश्वभर कोरोना संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या ३० लाख २३ हजार नाघेको छ । संक्रमित हुनेको संख्या पनि १४ करोड

नयाँ दिल्ली । भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह बन्दै गएको छ र संक्रमण तथा मृत्युदर तीव्र गतिमा बढिरहेको छ

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

म्यानमारमा सैनिक कु विरुद्धमा जारी प्रदर्शनका क्रममा थप ८० जनाको मृत्यु भएको छ । म्यानमारको बागो शहरमा भएको प्रदर्शनमा सो