राजधानीमा लघुकथा दिवस सम्पन्न

७ भाद्र २०६९, बिहीबार १७:२४ मा प्रकाशित

लघुकथा दिवसको अवसरमा राजधानीमा मंगलबार बहुभाषी लघुकथा गोष्ठी सम्पन्न भयो । नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठान र लघुकथा समाजले संयुक्त रुपमा गरेको कार्यक्रममा २१ कथाकारले लघुकथा वाचन गरे । बहुभाषीक लघुकथा गोष्ठीमा नेपाली, हिन्दी, थारु, सुनुवार, भोजपुरी, धिमाल, डोटेल, थामी, जिरेल, लिम्बू, अवधि, गुरुङ, उर्दु र मैथिली गरी १३ भाषाका २१ स्रष्टाले कथा वाचन गरे ।

कार्यक्रममा अशेष मल्ल, यादव खरेल, भागीरथी श्रेष्ठ, गोविन्द गिरी प्रेरणा, टेकराज थामी, टङ्कराज सुनुवार, सुरज जिरेल, आलोक तिवारी, सलिना गुरुङ, पदम माबो, विश्वविमोहन श्रेष्ठ, लगायतका २१ स्रष्टाले लघुकथा वाचन गरेका हुन । नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानका कुलपति वैरागी काइलाको प्रमुख आतिथ्य रहेको कार्यक्रम लघुकथा समाजका अध्यक्ष श्रीओम श्रेष्ठ रोदनको सभापतित्वमा सम्पन्न भयो । कार्यक्रममा नेपालमा पहिलो पटक लघु कथामा शोध गर्ने ईश्वरीप्रसाद पोखरेललाई सम्मान समेत गरियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । २०७७ सालको मदन पुरस्कार भगिराज इङनामको लिम्बुवानको ऐतिहासिक दस्तावेज सङ्ग्रह (सम्वत् १७१९-२०२०) ले पाएको छ ।मदन पुरस्कार गुठीले

नुवाकोट स्थायी घर भई काठमाडौँमा रहेर साहित्य सिर्जनामा सक्रिय सर्जकको संस्था त्रिशूली वाङ्मय प्रतिष्ठानको बाह्रौँ साधारणसभाले आगामी दुई वर्षका लागि

काठमाडौं । मदन पुरस्कार २०७७ को प्रारम्भिक सूचीमा ९ वटा पुस्तक परेका छन् । मदन पुरस्कार गुठीले शुक्रबार ९ वटा

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नेपाली वाङ्‍मय क्षेत्रका विभिन्न व्यक्तित्वलाई विभिन्न प्रज्ञा पुरस्कार प्रदान गर्नुभएको छ । नेपाल प्रज्ञा-प्रतिष्ठानद्वारा राष्ट्रपति