समायोजन प्रकिया तत्काल अगाडि बढाउने : माओवादी

७ भाद्र २०६९, बिहीबार १६:३५ मा प्रकाशित

काठमाडौँ, भदौ ७ । सरकारले पछिल्लो पटक बिषेश समितिको म्याद ३ महिना थप गरे लगतै एकीकृत नेकपा माओवादीले विगत लामो समयदेखि अवरुद्ध रहेको माओवादी लडाकुको समायोजन प्रकिया तत्काल अगाडि बढाउने भएको छ ।
पार्टी केन्द्रीय कार्यालय पेरिसडाँडामा पार्टी पदाधिकारी तर माओवादी पुर्वलडाकुका उच्च कमान्डरहरुसँगको छलफलमा समायोजन प्रकि्रयालाई तत्काल अगाडि बढाउने निर्णय गरेको हो । पार्टी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल उपाध्यक्ष एंव प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईसहित पदाधिकारीको बैठकले एक-दुई दिनभित्रै लडाकु समायोजनको कामलाई अगाडि बढाउने निर्णय गरेको हो । पुर्व लडाकुका कमाण्डर चन्द्रप्रकाश खनालका अनुसार बिषेश समिति समायोजन रोजेका लडाकुको समायोजन प्रकि्रया तत्काल अगाडि बढाउने र स्वैच्छिक अवकाशमा गएका लडाकुलाई व्यवस्थित गर्ने भन्ने सन्दर्भमा पनि छलफल भएको थियो । पार्टीको महाधिवेशन पनि तोकिएको अवस्थामा अवकाश रोजेका पुर्व लडाकुहरु व्यवस्थापन तथा उनीहरुलाई दिने  जिम्मेवारीका बिषयमा समेत छलफल भएको खनालले जानकारी दिनुभयो । यसैगरी देशका विभिन्न शिविरहरुमा रहेका तीन हजार १ सय २३ जना समायोजन रोजेका लडाकुलाई समायोजन प्रकि्रया तत्काल अगाडि बढाउन सरकारलाई आग्रह समेत गरेको बताइएको छ ।  सरकारले बिषेश समितिको म्याद तीन महिना थप गर्ने निणर्य समेत गरेकाले लडाकु समायोजनको काम अगाडि बढ्ने विश्वास पलाएको खनालले जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा देशभर २३५१ जनामा कोारेना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार

काठमाडौं। सभामुख अग्नि सापकोटाविरुद्ध परेको मुद्दामा सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले बुधबार सुनुवाइ गरेन ।प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरा नेतृत्वको संवैधानिक इजलासमा

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रले एमाले अध्यक्ष समेत रहेका प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकारलाई दिँदै आएको समर्थन फिर्ताको निर्णय

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले केही दिनमै केपी ओली नेतृत्वको सरकार विस्थापित हुने दावी गरेको छ । माओवादी केन्द्र र जसपासँगको