छात्राको यौन शोषणको आरोप लागेका क्याम्पस प्रमुखको विरोधमा क्याम्पस तोडफोड

७ भाद्र २०६९, बिहीबार १२:३३ मा प्रकाशित

डडेलधुरा, ७ भदौ । बिदामा बसेका क्याम्पस प्रमुखले अनियमित तवरबाट कर्मचारी भर्ना गरेको भन्दै सुदूरपश्चिमको पहाडी जिल्लामा रहेको एकमात्र शिक्षा क्याम्पसमा विद्यार्थीले तोडफोड र तालाबन्दी गरेका छन् । आफ्नै क्याम्पस का छात्राहरुमाथि यौन शोषणको आरोप समेत लागेका क्याम्पस प्रमुख बद्री बिनाडीको बिरोधमा विद्यार्थीले त्यस्तो कदम चालेका हुन् । क्याम्पस छात्राको यौन शोषणको आरोप लागेका क्याम्पस प्रमुखको विरोधमा क्याम्पस तोडफोड डडेलधुरा, ७ भदौ । बिदामा बसेका क्याम्पस प्रमुखले अनियमित तवरबाट कर्मचारी भर्ना गरेको भन्दै सुदूरपश्चिमको पहाडी जिल्लामा रहेको एकमात्र शिक्षा क्याम्पसमा विद्यार्थीले तोडफोड र तालाबन्दी गरेका छन् । आफ्नै क्याम्पस का छात्राहरुमाथि यौन शोषणको आरोप समेत लागेका क्याम्पस प्रमुख बद्री बिनाडीको बिरोधमा विद्यार्थीले त्यस्तो कदम चालेका हुन् । क्याम्पस मा आर्थिक अनियमितता र छात्राहरु माथि यौन शोषणको आरोपमा छानबिन चलिरहेकै बेला कर्मचारी समेत नियुक्त गर्न थालेपछि असैह्य भएको स्ववियु सभापति विपीन ओझाले बताए । बताइएअनुसार क्याम्पस प्रमुख बिनाडीले हाजिर रजिष्टर समेत धनगढीस्थित घरमै लगेको विषयले विद्यार्थीलाई थप आक्रोशित तुल्याएको छ । क्याम्पस प्रमुख बिनाडीले भवन निर्माण, पुस्तकालय निर्माण र बिभिन्न सामग्री खरिदमा भ्रष्टाचार गरेको भन्दै दुई महिना अघि देखि बिद्यार्थीहरु आन्दोलित भएका छन् । स्थानीय प्रशासनले भने यस बिषयमा कुनै चासो नदेखाएको बिद्यार्थी नेताहरुले आरोप लगाएका छन् । विद्यार्थीहरुले क्याम्पस प्रमुखको कोठाबाट कागज पत्रमा आगजनी गर्नुका साथै बिभिन्न सामग्री तोडफोड गरेको क्याम्पस प्रशासनले जानकारी दिएको छ । तालबन्दी समेत भएका कारण के के क्षति भयो भन्ने यकिन जानकारी हुन नसकेको प्रशासनले जनाएको छ । मा आर्थिक अनियमितता र छात्राहरु माथि यौन शोषणको आरोपमा छानबिन चलिरहेकै बेला कर्मचारी समेत नियुक्त गर्न थालेपछि असैह्य भएको स्ववियु सभापति विपीन ओझाले बताए । बताइएअनुसार क्याम्पस प्रमुख बिनाडीले हाजिर रजिष्टर समेत धनगढीस्थित घरमै लगेको विषयले विद्यार्थीलाई थप आक्रोशित तुल्याएको छ । क्याम्पस प्रमुख बिनाडीले भवन निर्माण, पुस्तकालय निर्माण र बिभिन्न सामग्री खरिदमा भ्रष्टाचार गरेको भन्दै दुई महिना अघि देखि बिद्यार्थीहरु आन्दोलित भएका छन् । स्थानीय प्रशासनले भने यस बिषयमा कुनै चासो नदेखाएको बिद्यार्थी नेताहरुले आरोप लगाएका छन् । विद्यार्थीहरुले क्याम्पस प्रमुखको कोठाबाट कागज पत्रमा आगजनी गर्नुका साथै बिभिन्न सामग्री तोडफोड गरेको क्याम्पस प्रशासनले जानकारी दिएको छ । तालबन्दी समेत भएका कारण के के क्षति भयो भन्ने यकिन जानकारी हुन नसकेको प्रशासनले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सम्झौता अवधि सकिएको झण्डै नौ महिनापछि कन्सेप्ट डेभलोपमेन्ट प्रालिले काठमाडौँ प्लाजामा रहेका अधिकांश पसल हटाएको छ । गत

काठमाडौं । विवाद चर्किंदै गएपछि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) फुटको नजिक पुगेको छ । प्रधानमन्त्रीसमेत रहेका पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा

काठमाडौं । चैत्र शुक्ल नवमीका दिन मर्यादा पुरुषोत्तम भगवान् रामचन्द्रको सम्झनामा मनाइने ‘रामनवमी’ पर्व आज देशभरि श्रद्धा र भक्तिपूर्वक पूजा

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रले सरकारलाई दिएको समर्थन यथावत् राखेको छ । माओवादी केन्द्र स्थायी कमिटीको मंगलबार बसेको बैठकले समर्थन