निखिलको परिवारमा भाँडभैलो

७ भाद्र २०६९, बिहीबार ०१:५२ मा प्रकाशित

राजन घिमिरे, काठमाडौँ । ‘बच्चा पाउने कहिले–कहिले कोक्रो बुन्ने अहिले’ भनेजस्तै नायक निखिल उपे्रतीसँग विवाह गरेको ३–४ महिनामा नै सञ्चिताले निकै गौरवका साथ भन्न थालेकी थिइन् कि ‘म निखिलको बच्चाको आमा बन्दै छु । यो हाम्रो सहमतिमा नै भएको हो ।’
पहिलो सन्तान पाउने समयमा ठूलै युद्ध जितेको र ऐतिहासिक काम नै गरेको जसरी सन्तान पाउँदा निकै हल्लाखल्ला मच्चाउने सञ्चिताले दोस्रो सन्तान भने गुपचुपमा नै पाएकी छिन् । गत साता मात्र उनले काठमाडौंको नर्भिक अस्पतालमा पुत्रीलाई जन्म दिएकी थिइन् । तर, यो कुरालाई उनले गोप्य नै राखिन् । पहिलो सन्तान पुत्रलाई जन्म दिँदा पलपलको खबर प्रत्यक्ष रूपमा दिने सञ्चिताको माइती पक्ष पनि यतिबेला गुपचुप नै छ । पहिले अत्यधिकले थाहा पाउन् भन्ने सञ्चिताको माइती पक्ष यतिबेला कसैले थाहा नपाउन् भन्ने पक्षमा देखियो । किन यस्तो भयो र भइरहेको छ ? कसैले बुझ्न सकिरहेका छैनन् ।
पहिलो सन्तान पाउँदा गर्भ रहँदाखेरि नै आफ्नो समाचार आफैं दिने सञ्चिताले दोस्रो सन्तानलाई जन्म दिँदा भने सीमित व्यक्तिलाई मात्र जानकारी गराएकी थिइन् । गोप्य रूपमा नै नर्भिक अस्पताल पुगिन् अनि गोप्य रूपमा नै छोरी जन्माएर माइती फर्किएकी थिइन् ।
हामीलाई प्राप्त जानकारीअनुसार भने सञ्चिताले यस्तो गर्नुमा उनको आफ्नै बाध्यता थियो । पहिलो सन्तान जन्माउँदा मुम्बईबाट हुइँकिएर नेपाल आइपुगेका निखिलले यसपटक भने खासै चासो देखाएको पाइएन । एक त निखिल आफैं पनि आर्थिक अवस्थाका कारण कमजोर हुँदै गएका छन् भने अर्कोतर्फ दुई श्रीमती अनि दुई सन्तान हुँदाहुँदै सञ्चिताले वर्षैपिच्छे सन्तान पाउन थालेपछि निखिलमा खासै उत्साह र जाँगर छैन । सन्तान जन्मियो भनेर उत्साहित हुनुपर्ने कारण नभएपछि यसपटक निखिल मुम्बईबाट नेपाल आएनन् । निखिल नआएपछि सञ्चिताको परिवारको मनमा चिसो पस्नु पनि स्वाभाविकै थियो, भयो पनि त्यस्तै ।
त्यसो त नेपालमा दुई श्रीमतीलाई यता न उता पारेर मुम्बईमा बेरोजगारी अवस्था रहेका एक समयका नेपाली ‘हट केक’ नायक निखिल उपे्रतीको यतिबेला मुम्बईमा रहेकी अर्की नायिका निरुता सिंहसँग समय–समयमा भेट हुने गरेको समाचार गताङ्कमा घटना र विचारले प्रकाशित गरेको थियो । जब त्यो आधिकारिक समाचार घटना र विचारमा प्रकाशित भएपछि निखिल र सञ्चिताबीच हलुका मनमुटाव सुरु भएको जानकारी प्राप्त भएको छ । आफू जस्तो अरूलाई त्यस्तै सोच्ने सञ्चिताको सोच गलत पनि हुन सक्छ किनकि निखिल र निरुताको भेट सहकर्मीको रूपमा पनि भएको हुनसक्छ तर गलत सोचले सञ्चितालाई हाल गलाउँदै गएको छ । मुम्बई पुगेको अन्य चलचित्रकर्मीहरूले पनि निरुता र निखिललाई एकसाथ भेटेको कुरा सञ्चितालाई सुनाउन थालेपछि वनको बाघले होइन मनको बाघले सञ्चितालाई यतिबेला खाइरहेको छ । श्रीमती र एक सन्तानका साथ सुखसयलमा जीवन बिताइरहेका निखिलको परिवारमा तनाव बोकेर प्रवेश गरेकी सञ्चितालाई पनि यतिबेला तनाव नै तनाव छ । ‘त्यसलाई कहिल्यै शान्ति हुँदैन । मेरो जीवनलाई बर्बाद पार्ने त्यसको जीवन पनि बर्बाद भएको देख्न पाऊँ । म त्यही कामना गर्छु भगवान्सँग । धेरै रोएकी छु म । मेरो आँसुको श्राप लाग्छ त्यसलाई,’ निखिलपत्नी कोपिलाको पीडा हो यो । सञ्चिताजस्ती सेलिबे्रटीले सन्तान जन्माउँदा गुपचुपका साथ जन्माउनुपर्दा अवश्य पनि ‘दालमे कुछ काला हे’ भन्दा फरक पर्दैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

पोखरा । कल्याण शेरचन स्मृति प्रतिष्ठानद्वारा पोखरामा आयोजित राष्ट्रिय खुला दोहोरी गीत प्रतियोगिताको उपाधि नगरकोट दोहोरी साँझ काठमाडौँले हात पारेको

कास्की । कास्कीको पोखरामा आजदेखि सर्वाधिक पुरस्कार राशि भएको राष्ट्रिय खुला दोहोरी गीत प्रतियोगिता हुने भएको छ । ‘लोकसंस्कृति जोगाऔँ,

काठमाडौं । चर्चित रियालिटी टिभी शो ‘बिग बोस’ मा देखिएकी एक अभिनेत्रीले बोल्डनेसमा बलिउडका ठूला अभिनेत्रीहरुलाई पछि पारेकी छिन् ।

काठमाडौं । नायिका नम्रता मल्ल अहिले इन्टरनेटमा निकै चर्चामा आएकी छिन् । ‘हट एण्ड सेक्सी’ अवतारमा उनी सामाजिक सञ्जालमा छरपष्ट