प्रहरीको निशानामा चुल्ठे–मुन्द्रे

६ भाद्र २०६९, बुधबार २२:१० मा प्रकाशित

बांके, ६ भदौ । जिल्ला प्रहरी प्रशासनले चुल्ठे–मुन्द्रे र लामो कपाल पाल्ने ठिटाहरुलाई नियन्त्रणमा लिंदै परामर्शसहित अभिभावकको जिम्मा लगाउने अभियान थालेको छ । सार्वजनिक अपराधका घटनामा चुल्ठे, मुन्द्रेको संलग्नता व्यापक हुन थालेका कारण नेपालगञ्जमा ‘चुल्ठे–मुन्द्रे नियन्त्रण अभियान’ सुरु गरिएको बांके प्रहरी प्रमुख विक्रमसिंह थापाले बताउनु भयो ।

अभियानको पहिलो चरणअन्तर्गत प्रहरीले अहिलेसम्म १३० भन्दा बढी चुल्ठे–मुन्द्रे र लामो कपाल पाल्ने ठिटालाई पक्राउ गरी परामर्शसहित अभिभावकको जिम्मा लगाएको छ भने लागुऔषध सेवन, ओसारपोसार, चोरी, लुटपाट तथा केटी जिस्काउने कार्यमा चुल्ठे–मुन्द्रेको संलग्नता व्यापक देखिएको प्रहरीले जनाएको छ ।
अस्वाभाविक पहिरन, कपाल रङ्गाउने, कान–चिउँडो छेड्ने, आँखीभौँ तथा कानमा मन्द्रा लगाउनेहरु कुलतमा फसेका र फस्ने सम्भावनामा रहने हुँदा र त्यस्ताबाट धेरै अपराधका घटना भइरहेकाले अभियान सञ्चालन गर्नुलाई अन्यथा सम्झन नहुने प्रहरी कथन छ । यस अभियानअन्तर्गत पक्राउ गरिएकामध्ये अपराधमा संलग्नता रहेकामाथि प्रहरीले थप अनुसन्धान पनि सुरु गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट बच्न अनलाइन कक्षा चलाउन सूचना प्रविधि क्षेत्रको पूर्वाधार विकास गरिनुपर्नेमा जोड दिइएको छ । सुशील कोइराला मेमोरियल

काठमाडौं । कुम्भमेलामा भाग लिएर पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र वीर विक्रम शाह स्वदेश फर्किएका छन् । १० दिन लामो भारत भ्रमण सकेर

धनकुटा । धनकुटाको महालक्ष्मी नगरपालिकामा करेन्ट लागेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । मोवाइल चार्ज गर्ने क्रममा विद्युत लाइनमा हाइभोल्टेज