खुमबहादुरले के के भने

६ भाद्र २०६९, बुधबार १७:०० मा प्रकाशित

काठमाडौं, ६ भदौ । सर्वोच्च अदालले भष्ट्रचारी ठहर गरेको कांग्रेस नेता खुमबहादुर खड्काले आफुलाई पुर्वाग्रहका आधारमा भ्रष्टचारको मुद्दामा फसाइएको बताएका छन । उनले अदालत परिसरमा संचारमाध्यमलाई प्रतिकि्रया दिदै आफ्ना लागि जेल नौलो ठाँउ नभएको भन्दै छाति फुलाएर जेलमा बस्ने पनि बताए ।
सर्वोच्च अदालतको फैसला बमोजिम जिल्ला अदालत काठमाडौमा आफै उपस्थित भएका खड्काले जेल जानेक्रममा जिल्ला अदालत परिसरमा आफुलाई षड्यन्त्रमुलक ढंगबाट फसाईएको बताए । उनले आफु राष्ट्रवादी र प्रजातन्त्रवादी र नेपाली कांग्रेसको ्सिपाहि भएकाले भ्रष्टचारको मुद्दामा फसाइएको बताए । साथै जिवनभर राष्ट्रयता र प्रजातन्त्रको पक्षमा लडिरहने समेत जिकिर गरे । अदालत परिसरमा आफु कानुनी राज्य र सर्वोच्च अदालतको सम्मान गर्ने बताउदै दुईजना न्यायधिशहरुको फैसलाले आफ्नो जनमत जाँच्न नसक्ने बताए । खड्काले जेलमुक्त भएपछि आफु जनतामा जाने समेत बताए ।
खड्काले सर्वोच्च अदालतको सम्मान गर्ने बताएपनि न्याधिशहरुले बिगतमा आफैले स्थापित गरेका नजिरलाई आफ्रनो मुद्दामा स्थापित नगरेकोमा आक्रोश समेत पोखे ।
खड्काले आफुलाई पंचायतकालमा डाँका चोरी मुद्दा समेत लगाएको स्मरण गर्दै भ्रष्टचारको मुद्दामा षड्यन्त्रमुलक ढंगबाट फसाएकाले जेललाई पवित्र घरका रुपमा लिदै छाति फुलाइएर जेल बस्ने बताए । खड्काले आफुलाई बैशाकमा हुने आम निर्वाचनलाई प्रभावित पार्नका लागि षड्न्त्रमुलक ढंगबाट जेल पठाइएको समेत जिकिर गरे । अदालतबाट जेल जानेक्रमा कांग्रेस कार्यकर्ता बिषेश गरि नेपाल बिद्यार्थी संघ तरुण दल तथा आफ्नो पक्षमा निर्णय गरेको नेपाली कांग्रेस र सवै जिल्लाका जिल्ला सभापतिहरुलाई धन्यवाद दिदै इतिहाँसमा जस्तै फेरी प्रजातन्त्रवादीको बिकल्प नभएकाले धैर्य गर्न आग्रह गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । लुम्बिनी प्रदेशका नवनियुक्त मन्त्रीले पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले नवनियुक्त मन्त्रीहरु विजय

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहर नेपालमा महामारीकै रुपमा फैलिन थालेको छ । सोमबार १२सय ८२ नयाँ संक्रमित थपिएका छन्

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल