व्यापारिक केन्द्र सीटी सेन्टरमा आगलागी

६ भाद्र २०६९, बुधबार १६:५७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ६ भदौ । अहिले सुख्यायामको समय होइन । तर यो समयमा पनि आगलागीका घटनाहरु भने भइरहेका छन् । विशाल भवनमा अत्याधुनिक प्रविधि तथा बढी भारको बिजुलीको प्रयोगका कारण पनि आगलागी हुने गरेका छन् । राजधानीको कमलपोखरीमा रहेको सिटी सेन्टरमा बुधवार भएको आगलागीलाई पनि यस्कैको उदाहरणको रुपमा लिन सकिन्छ । राजधानीको मुटु कमलपोखरीमा रहेको व्यापारिक केन्द्र सीटी सेन्टरमा बुधबार अपरान्ह आगलागी भएको छ । ७ वटा दमकल तथा दश वटा पानी ट्याङकरको प्रयोग गरेर १ घन्टा भित्र आगो नियन्त्रण लिइएको थियो । भुइतल्ला मुनि पाकिर्ङमा रहेको जेनरेटर तातेर आगो लागेको प्रारम्भिक अनुसन्धानबाट खुलेको प्रहरीले जनाएको छ । महानगरीय प्रहरी प्रभाग कमलपोखरीले जनाएअनुसार कुनै मानवीय क्षति भएको छैन । आगलगीको हल्लासंगै सीटी सेन्टरमा भागदौड भएको थियो । नेपाल प्रहरी सशस्त्र प्रहरी बल नेपाली सेनाका पाँच सय भन्दा वढि सुरक्षाकर्मी परिचालन गरेर आगालागी नियन्त्रणमा लिइएको हो । त्यस्तै स्थानीयवासी सेन्टरमा किनमेल गर्न आएका व्यक्तिहरु पनि आगलागी नियन्त्रणमा सकि्रय भएका थिए । आगलागी माथिल्लो तल्लामा सर्न नपाएकाले पनि मानवीय क्षति नभएको प्रहरीले जनाएको छ । सिटी सेन्टर सडक छेउमै रहेकाले पनि आगलागी नियन्त्रणमा लिन सजिलो भएको हो । सिटी सेन्टर राजधानीमा सबैभन्दा चलेको व्यापारी केन्द्र मानिन्छ । सिटी सेन्टरमा सबै खाले अत्याधुनिक साम्रागी लत्ता कपडा जुत्ता विद्युतीय सामान सहित सिनेमा हल पनि रहेका छन् । अन्तर्राष्ट्रिय अभ्यास हेर्ने हो भने यस्ता विशाल व्यापारीक केन्द्रहरुमा आगलागी हुने बित्तिकै आगो नियन्त्रणका लागि केन्द्रमै व्यवस्था गरिएको हुन्छ । तर नॆपालका व्यापारीक केन्द्रहरु मुनाफा कमाउन मात्र लक्षित भएको पाइन्छ । कुनै पनि समय हुन सक्ने घटनाबाट धनजनको सुरक्षा गर्नका लागि बेलैमा सर्तक हुनु जरुरी छ । सिटी सेन्टरमा भएको आगलागीबाट अन्य व्यापारीक केन्द्रहरु पनि पाठ सिक्नुपर्छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

दक्षिण पश्चिम चीनको तिब्बत स्वायत्त क्षेत्रको उच्च उचाई भएका स्थानहरूबाट नाग्कु शहरमा कूल १७ हजार ५५५ व्यक्तिलाई टाढा सारिने तिब्बती

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले संसद्मा विचाराधिन रहेको नागरिकता विधेयकलाई दलको सहमतिमा अघि बढाउने प्रयत्नमा सरकार लागेको बताउनुभएको छ । विधेयक अघि

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकालाई अमेरिकाको ‘स्टेट पार्टनरसिप प्रोग्राम’ एसपीपीमा आबद्ध नहुने निर्णय पठाएको छ । गृहमन्त्री वालकृष्ण खाँणका अनुसार एसपीपीमा

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव शंकर पोखरेलले नेपाली काँग्रेस नेतृत्वको गठबन्धनबाट समाजवाद सम्भव नुहने बताएका छन् । सोमबार नरबहादुर कर्मचार्य

आजको प्रमुख समाचार