राष्ट्रपति कसैबाट पनि तर्सनु हुँदैनः नेपाल

६ भाद्र २०६९, बुधबार १६:१४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ६ भदौ । एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले राष्ट्रपति रामवरण यादव कसैबाट पनि तर्सनु नहुने बताएका छन् । उनले सत्तारुढ एमाओवादीले राष्ट्रपतिलाई धम्क्याएर तथा त्रसाएर आफ्नो दुनो सोझ्याउन खोजेको आरोप लगाउँदै कसैबाट पनि नतर्सिकण अघि बढ्न आग्रह गरेका हुन् ।
युवा संघ नेपालले राजधानीमा आज आयोजना गरेको कार्यक्रममा नेपालले एमाओवादीको धम्कीवाट राष्ट्रपति त्रसनु जरुरी नभएको पनि वताए । उनले एमाओवादीको धम्कीवाट नत्रसे ऊ आफैं पुच्छर लुकाएर भाग्ने ठोकुवा गरे । ‘संविधानका सबै अंग सिध्याएर एकमात्र निर्वाचित संस्था राष्ट्रपतिलाई धम्क्याउन र त्रसाउन खोजिरहेका छन्’ नेपालले भने, ‘राष्ट्रपति उनीहरुको धम्कीवाट त्रसिनु जरुरी छैन, नत्रसिए उनीहरु आफैं पुच्छर लुकाएर भाग्छन् ।’
आफू प्रधानमन्त्री भएका वेला पनि सत्ता कब्जा गर्ने योजनाका साथ तर्साउन खोजेको तर, आफू नत्रसे पछि एमाओवादी पुच्छर लुकाएर भागेको नेपालले वताए ।
नेपालले एमाओवादीलाई देशको उपद्रो सन्तान भएको बताए । ‘पहिले एमाओवादीले सेनामा कब्जा गर्न खोज्यो, त्यसपछि अदालत, संबैधानिक अंगहरुलाई निश्क्रिय बनाएयो,’ उनले भने, ‘राष्ट्रपतिलाई धम्क्याएर सत्ता कब्जा गर्न सकिन्छ भन्ने गलत विश्वासमा अझै एमाओवादी छ ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । लुम्बिनी प्रदेशका नवनियुक्त मन्त्रीले पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले नवनियुक्त मन्त्रीहरु विजय

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहर नेपालमा महामारीकै रुपमा फैलिन थालेको छ । सोमबार १२सय ८२ नयाँ संक्रमित थपिएका छन्

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल