लोडसेडिङ घटाउन प्रधानमन्त्रीको निर्देशन

६ भाद्र २०६९, बुधबार १३:०६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ६ भदौ । आगामी हिउँदमा लोडसेडिङको समय घटाउन सरकारले भारतबाट दुई सय मेघावट विजुली किन्ने तयारी गरेको छ । प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले लोडसेडिङको समय घटाउने विकल्प पेश गर्न निर्देशन दिएपछि उर्जामन्त्रालयका अधिकारीहरुले विजुली किन्ने प्रस्ताव गरेका हुन । भारतबाट विद्युत किन्नका लागि आवश्यक रकम उपलब्ध गराउन पनि प्रधानमन्त्रीले अर्थमन्त्रालयलाई निर्देशन दिनुभएको छ । वर्षाको बेलामा नै लोडसेडिङ बढेपछि बुधबार प्रधानमन्त्री भट्टराईले आफ्नै निवास बालुवाटारमा सरोकारवाला निकायका अधिकारीहरुलाई बोलाएर छलफल गर्नुभएको हो । भारतबाट निर्यात भइरहेको विजुलीमा ३५ मेघावाट कटौती हुनु र कुलेखानी जलासयमा पानीको मात्रा कम भएपछि लोडसेडिङको समय बढाउनु परेको उर्जा मन्त्रालयले जनाएको छ । आगामी हिउदमा दैनिक दशदेखि बाह्र घण्टा सम्ममा लोडसेडिङ झार्ने सरकारको योजना रहेको मन्त्रालयले दावी गरेको छ । नेपालमा दैनिक १८ घण्टासम्म लोडसेडिङ भएको थियो । गत बर्ष भने लोडसेडिङको अवधि दैनिक १६ घण्टामा झरेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अर्थमन्त्री विष्णुप्रसाद पौडेलले गैरआवसिय नेपालीहरुलाई नेपालमा पूँजीसँगै सिप र प्रविधि पनि भित्राउन आग्रह गरेका छन् । अर्थ मन्त्रालय

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रको स्थायी कमिटी बैठक आज बस्दैछ। बैठक पार्टी केन्द्रीय कार्यालय पेरिसडाँडामा दिउँसो १ बजे बोलाइएको हो

पाल्पा । पाल्पाको निस्दी गाउँपालिका वडा नं. ४ पिपलभन्ज्याङमा भएको जीप दुर्घटनामा ७ जना घाइते भएका छन् । घाईतेमध्ये २

काठमाडौं । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल इतिहासकै कठिन परिस्थितिको सामना गर्नुपर्ने अवस्थामा पुगेका छन् । उनलाई साथ दिइरहेका