सत्ता नछोडेसम्म सहमती हुन्न : सभापति कोइराला

६ भाद्र २०६९, बुधबार १३:०२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ६ भदौ ।  नेपाली काँग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले दलहरुबीच राष्ट्रिय सहमति बिना देशले निकास नपाउने बताउनुभएको छ । सहमति र सहकार्यबाट मात्र शान्ति र संविधान सम्भव भएको भन्दै कोइरालाले सहमतिको वातावरण निर्माण गर्न प्रधानमन्त्रीले कुर्शी छाड्नुपर्ने बताउनुभयो । प्रेस युनियन इलामले बुधबार बिहान आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा सभापति कोइरालाले १२ बुंदे सहमतिदेखि पाँच बुंदे सहमतिसम्मका कुनैपनि संम्झौता माओवादीले पालना नगरेकाले विश्वासको संकट आएको दावी गर्नुभयो । एमाले र एकीकृत नेकपा माओवादीले दुई दुई पटक सरकारको नेतृत्व गरिसकेकाले अब पालो कांग्रेसको भएको उहाले बताउनुभयो । माओवादी सत्ता कब्जाको रणनीतिमा अघि बढेको दावी गर्दै कोइरालाले एकदलीय शासन नेपालमा सम्भव नभएको जीकिर गर्नुभयो । माओवादीले कांग्रेसलाई संघीयता विरोधी देखाउन खोजेपनि आफूहरु नै संघीयताको सच्चा अनुयायी भएको उहाले दावी गर्नुभयो । निकासका लागि राष्ट्रपतिलाई संविधान अनुसार कदम चाल्न अनुरोध गर्ने शान्तिपूर्ण आन्दोलनका माध्यमबाट सरकारलाई विस्थापित गर्ने र सहमतिका माध्यमबाट काग्रेस अघि बढ्ने सभापति कोइरालाको भनाइ थियो । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्ड र आफुबीच कुनैपनि टकराव नभएको उहाले बताउनुभयो । यसअघि माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले कांग्रेस सभापति सुशील कोइरालाको असक्षमताका कारण सहमति जुट्न नसकेको आरोप लगाउनुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह अवस्थामा पुगेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा तीन लाख भन्दा बढि संक्रमित थपिएका