ओलम्पिक कमिटीविरुद्ध अविश्वास प्रस्ताव

६ भाद्र २०६९, बुधबार ०७:०५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ६ भदौ । ओलम्पिक कमिटीको विवादलाई सदाका लागि समाप्त पार्न राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्ले आज बुधबार एक विशेष गोष्ठीको आयोजना गर्दै छ । धुलिखेलस्थित लज रिसोर्टमा आयोजना हुने उक्त गोष्ठीमा ३४ वटा ओलम्पिक सङ्घहरूलाई अनिवार्य उपस्थितिका लागि राखेपले ह्विप जारी गरेको छ । जसमा प्रत्येक सङ्घका चारजना पदाधिकारी अध्यक्ष, उपाध्यक्ष, महासचिव र कोषाध्यक्षलाई निमन्त्रणा गरिएको छ । सो गोष्ठीमा युवा तथा खेलकुद मन्त्रालय, अर्थ मन्त्रालय र राष्ट्रिय योजना आयोगका पदाधिकारीहरूको पनि उपस्थिति रहनेछ ।
खेलकुदमा सुशासन कायम गर्न गोष्ठीको आयोजना गरिएको बुझिएपछि सो गोष्ठीमार्फत राखेपले एक तीरले दुई निशाना साध्ने प्रस्ट देखिएको छ । खेलकुदमा मौलाउंदै गएको भ्रष्टाचार, अनुशासनहीनता र ओलम्पिक विवादको मुद्दामै गोष्ठी केन्द्रित रहने सूत्रले बताएको छ । सर्वोच्चको फैसला र अन्तर्राष्ट्रिय मान्यताका कारणले कानुनी अड्चन पैदा भएपछि ओलम्पिक कमिटी विवादको निकास निकाल्न राखेपले सङ्घको कांधमा बन्दुक राखेको हो । सम्पूर्ण खेलकुदका सङ्घहरू राखेपअन्तर्गत भएका र राखेपको निर्देशनबिना कुनै कदम उठाउन नसक्ने हुंदा सङ्घहरूका लागि यो गोष्ठी अग्निपरीक्षाजस्तै भएको छ ।
ओलम्पिक विवादलाई समाधान गर्न सङ्घहरूको महत्वपूर्ण भूमिका हुने हुंदा राखेपले उनीहरूबाट सहयोगको अपेक्षा राख्दै गोष्ठीको आयोजना गरेको बुझिएको छ । सङ्घहरूलाई आफ्नो कित्तामा पारेपछि ओलम्पिक कमिटीबाट राजीनामा गराउने र त्यसपछि अविश्वासको प्रस्ताव दर्ता गर्ने पक्षमा राखेप रहेको छ । अब राखेपलाई सङ्घहरूले साथ दिन्छन् या दिंदैनन् त्यो कुरा प्रस्ट नभए पनि राखेपले आफ्नो रणनीति भने प्रस्ट पारेको छ । राखेपलाई साथ नदिने सङ्घहरूलाई हदैसम्मको कारबाही अर्थात् दर्ता खारेजसम्म गर्ने सूत्रले दाबी गरेको छ । यसरी सङ्घहरूका लागि निकै चुनौतीपूर्ण बन्ने यो गोष्ठीमा उनीहरू कसरी प्रस्तुत हुन्छन् र कस्तो कदम उठाउंछन् त्यो प्रतीक्षाको विषय बनेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । त्रिकोणात्मक टी–२० सिरिज अन्तर्गत नेपालले विजयी सुरुवात गरेको छ । आज भएको उद्घाटन खेलमा नेपालले नेदरल्यान्ड्सलाई ९ विकेटले

काठमाडौं । इन्डियन प्रिमियर लिग (आइपिएल) टी-२० क्रिकेट अन्तर्गत चेन्नइ सुपर किङ्स विजयी भएको छ । प्रतियोगितामा पहिलो जित हासिल

नेपाल, मलेसिया र नेदरल्यान्ड्सबीच हुने त्रिकोणात्मक टि–२० क्रिकेट सिरिजको ट्रफी सार्वजनिक गरिएको छ । नेपाल क्रिकेट संघ (क्यान) ले पत्रकार

नयाँ दिल्ली । गएराति सम्पन्न आईपीएल २०२१ को सातौं खेलमा राजस्थान रोयल्सले दिल्ली क्यापिटल्समाथि ३ विकेटको जित निकाल्दै अंक तालिकामा